„Forța Steaua!”. Mesajul emoționant al unui fotbalist de la FCSB va deveni viral!

Fotbalistii stelisti Florinel Teodor Coman, Denis Gratian Harut, Risto Radunovic, Darius Dumitru Olaru, Ionut Constantin Pantiru si Valentin Cretu saluta galeria dupa meciul de fotbal dintre Sepsi OSK Sfantu Gheorghe si FCSB, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Sepsi Arena din Sfantu Gheorghe, duminica 24 septembrie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Ionuț Panțîru a revenit pe gazon în finalul meciului dintre Sepsi și FCSB după o pauză forțată de accidentări ce a durat aproape doi ani și șase luni.

„Forța Steaua!”. Mesajul emoționant al lui Ionuț Panțîru de la FCSB

Roș-albaștrii s-au impus fără drept de apel la Sfântu Gheorghe, scor 5-2, iar desfășurarea evenimentelor i-a permis lui Elias Charalambous să-i ofere o șansă și fundașului ajuns în capitală de la Poli Iași.

Astfel, în minutul 83, când scorul final era deja stabilit, cipriotul a operat ultima modificare a jocului și l-a trimis pe teren pe Ionuț Panțîru în locul lui Risto Radunovic, oferindu-i astfel prima apariție pe gazon într-un meci oficial după ce nu a evoluat nici măcar un minut în ultimele două sezoane!

A doua zi după meci, Panțîru a postat un mesaj emoționant pe rețelele de socializare, prin intermediul căruia le-a mulțumit tuturor celor care l-au sprijinit pe durata acestei perioade negre din carieră.

Nu există satisfacție mai mare ca după o perioadă atât de lungă de absență să revii pe teren într-o victorie așa frumoasă. În drumul spre titlu sunt mai pregătit ca niciodată să dau totul pe teren alături de colegii mei.

Mulțumesc tututor persoanelor care au fost lângă mine în toată această perioadă, mulțumesc celor care încă mai cred în mine.

Mulțumiri speciale staff-ului tehnic și medical al echipei, conducerii și colegilor. Forța Steaua (n.r. FCSB)”, a scris Ionuț Panțîru, pe Instagram.

Ultimul meci oficial în care a evoluat Ionuț Panțîru, până la Sepsi – FCSB 2-5, datează din 25 aprilie 2021! Atunci, fundașul era titular într-o partidă disputată de roș-albaștri în play-off-ul Ligii 1 tocmai împotriva covăsnenilor și ieșea accidentat, lovit de coechipierul Adrian Șut.

Antrenorul principal de la FCSB, Elias Charalambous, a transmis un scurt mesaj legat legat de revenirea lui Panțîru după victoria cu Sepsi.

„Suntem fericiți că Panțîru a revenit, vom avea nevoie de toți jucătorii in acest sezon. Vreau să le mulțumesc fanilor noștri, suntem fericiți că i-am făcut fericiți”, a spus Charalambous.

Publicat: 25 09. 2023, 16:31