Florinel Coman, scos în minutul 40 al meciului FCSB – Voluntari! Meme Stoica s-a dus la vestiare cu vedeta roș-albaștrilor: camerele TV au surprins ce gest a făcut fotbalistul, după ce a fost înlocuit cu Tavi Popescu!

Florinel Coman, scos în minutul 40 al meciului FCSB - Voluntari! Meme Stoica s-a dus la vestiare cu vedeta roș-albaștrilor: camerele TV au surprins ce gest a făcut fotbalistul, după ce a fost înlocuit cu Tavi Popescu!

Probleme pentru FCSB după ce Florinel Coman, unul dintre oamenii importanți din lotul lui Elias Charalambous, a fost scos de pe teren în minutul 40 al meciului cu FC Voluntari.

FCSB a primit vizita celor de la FC Voluntari în etapa a 13-a din Superliga, pe Arena Națională, însă Florinel Coman a rezistat doar 40 de minute pe teren.

Fotbalistul poreclit „Mbappe de România” a acuzat probleme medicale în prima repriză a meciului cu FC Voluntari, iar Elias Charalambous a decis să îl înlocuiască cu Tavi Popescu.

În momentul în care Florinel Coman a fost schimbat cu Tavi Popescu, favoritul lui Gigi Becali nu a mai rămas pe banca de rezerve, ci a mers direct spre zona vestiarelor de la Arena Națională.

Cum a reacționat Florinel Coman după ce a fost înlocuit de Elias Charalambous

În drum spre vestiare, Florinel Coman a fost urmărit de către Meme Stoica, cel care s-a dus să verifice ce se întâmple cu vedeta de la FCSB, iar „Mbappe de România” i-a arătat președintelui Consiliului de Administrație că a resimțit dureri în spatele coapsei piciorului stâng.

„Mbappe de România” nu a dorit să riște o accidentare gravă, astfel că a cerut să fie înlocuit pe finalul reprizei secunde, iar locul său a fost luat de Tavi Popescu.

Florinel Coman nu a plecat singur la vestiare, ci alături de Sorin Cristof, maseurul vicecampioanei României.

Florinel Coman a petrecut până în zorii zilei în urmă cu 6 zile

Accidentarea lui Florinel Coman vine la 6 zile după ce fotbalistul de la FCSB a petrecut până în zorii zilei la nunta lui Andrei Ciobanu, fotbalistul împrumutat de Rapid la Poli Iași.

În urmă cu 6 zile, Florinel Coman a înscris în meciul câștigat de echipa națională a României cu Andorra, scor 4-0, iar apoi a petrecut alături de soția Ioana la nunta luI Andrei Ciobanu.

Echipele de start de la FCSB – FC Voluntari:

FCSB: Târnovanu – Pantea, Dawa, Ngezana, Radunovic – Lixandru, Ad. Șut, Olaru – D. Rotariu, Compagno, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Haruț, Oct. Popescu, Miculescu, Ov. Popescu, Cr. Ganea, Al. Băluță, Djokovic
Antrenor: Elias Charalambous

FC Voluntari: J. Fernandez – Ricardinho, Paz, Armaș – R. Boboc, V. Rața, Crepulja, D. Andrei, Carnat – Nemec, Dumiter
Rezerve: Oct. Vâlceanu- Andres, Voican, Droppa, R. Popescu, D. Florea, Bozickovic, A. Niță, Cocian
Antrenor: Ilie Poenaru

Stadion: Arena Națională
Arbitru: Marian Barbu // Asistenți: Sebastian Gheorghe, Adrian Vornicu
Arbitru VAR: Valentin Cojocaru // Asistent VAR: Mircea Orbuleț