Florinel Coman e ridiculizat de un fost jucător al Stelei! „Excepțional a intrat, în minutul 89. A avut atitudine pe margine”

Florinel Coman e trimis de FCSB la Rapid
Vezi galeria foto - 5 poze

FCSB a învins pe FC U Craiova, 2-0, într-un meci din etapa a 18-a a Superligii, golurile fiind marcate de Octavian Popescu și Joyskim Dawa. În meci a intrat și Florinel Coman, în minutul 89, iar Basarab Panduru, fost jucător al Stelei, l-a ironizat.

Florinel Coman l-a înlocuit pe Olaru pe finalul partidei din Bănie.

Din titular, Coman a ajuns o simplă rezervă, una dintre cauze fiind și accidentările repetate.

În acest sezon al Superligii, Florinel Coman a jucat în 14 meciuri, având un gol și un assist. În următorul meci, FCSB va juca împotriva celor de la FC Botoșani, la data de 1 decembrie, de la ora 20:00.

Pentru a juca mai mult, Florinel Coman a cerut să plece de la FCSB.

„A fost şi ceva care mi-a plăcut. Coman a intrat foarte bine, minutul 89, mi-a plăcut şi mie cum a intrat. Excepţional a intrat. Asta spun. Mi-a plăcut, a avut atitudine, totul, acolo, pe margine când a intrat. A fost excepţional. Minutul 89.

(n.r. despre comparaţia cu Cristiano Ronaldo, care a plecat supărat la vestiare înainte de finalul meciului Manchester United – Tottenham, 2-0) Ne despart câteva mii de goluri”, a declarat Panduru, la Orange Sport.

Și Florin Lovin, fost jucător al echipei patronate de Becali, l-a criticat recent pe Florinel Coman.

Vin, mă antrenez, stau mai mult pe teren, vorbesc cu colegii, am rămas același tip și nu mă interesează. E greu să driblez 4-5 jucători și să dau gol, am vorbit și cu dânsul și i-am spus asta la telefon. Trec printr-o perioadă foarte proastă. Încerc să rămân același fotbalist, cu același creier, să nu mi-l schimb și să aștept să ajung la o formă mai bună. Știu și eu că joc prost – Florinel Coman

Publicat: 16 11. 2022, 10:16