Florinel Coman a marcat un gol de generic, dar nu a avut cu cine să se bucure în FCSB – FC U Craiova! Peluza Nord a ratat reușita fotbalistului | VIDEO

Florinel Teodor Coman se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre FCSB si CFR Cluj, contand pentru Play-off-ul Superligii Superbet, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 14 mai 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Florinel Coman, extrema stânga în vârstă de 25 de ani de la FCSB, a deschis scorul în meciul cu FC U Craiova, dar nu a avut cu cine să se bucure.

Meciul dintre FCSB și FC U Craiova s-a disputat duminică seară, pe Arena Națională, în cadrul etapei cu numărul 16 din Superliga și s-a încheiat cu victoria roș-albaștrilor, scor 2-1, după golurile marcate de către Florinel Coman, în minutul 9, și Darius Olaru, din penalty, în minutul 12. Pentru olteni a înscris Blănuță, în minutul 65.

În minutul 9 al acestei întâlniri, Florinel Coman a deschis scorul pe Arena Națională, din lovitură liberă. Fotbalistul a executat peste zid și l-a învins pe portarul lui FC U Craiova.

• Vezi AICI VIDEO cu golul marcat de către Florinel Coman în FCSB – FC U Craiova!

Suporterii lui FCSB din Peluza Nord au protestat împotriva patronului Gigi Becali și nu au intrat pe stadion de la începutul partidei. Aceștia și-au făcut apariția în sectorul rezervat lor abia în minutul 15 și tot atunci au început să și cânte pentru a încuraja echipa.

Astfel, aceștia au ratat golul lui Florinel Coman, dar și pe cel al lui Darius Olaru marcat în minutul 12, din penalty, după ce Alex Băluță a căzut în careu de lângă Mascarenhas și a obținut lovitura de la 11 metri.

Echipele de start în FCSB – FC U Craiova

FCSB: Târnovanu – V. Crețu, Ngezana, Lixandru, Radunovic – Djokovic, Ad. Șut, Olaru – Al. Băluță, Radaslavescu, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – Dawa, Haruț, Miculescu, Gogescu, M. Toma, Ov. Popescu, Cr. Ganea, D. Rotariu
Antrenor: Elias Charalambous

FC U Craiova: Gurău – R. Negru, Compagnucci, Lacroix, Mascarenhas – Dr. Albu, Van Durmen – Sidibe, A. Chițu, Bahassa – V. Blănuță
Rezerve: R. Popa – D. Henriques, V. Pop, V. Achim, Baeten, Blidar, Asamoah, M. Ilie, Ibrahim
Antrenor: Giovanni Costantino

Stadion: Arena Națională
Arbitru: Adrian Cojocaru (Galaţi) / Asistenți: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe) și Marius Badea (Râmnicu Vâlcea)
Arbitru VAR: Iulian Călin (Ştefăneşti) / Arbitru AVAR: Romică Bîrdeş (Piteşti)

Publicat: 12 11. 2023, 21:22
Actualizat: 12 11. 2023, 22:52