Florin Răducioiu arată din nou că e un dinamovist înrăit! Ce spune după egalul cu CFR Cluj

Noul team-manager al echipei Dinamo Bucuresti, Florin Raducioiu, este prezentat oficial intr-o conferinta de presa, miercuri, 4 ianuarie 2022 in Bucuresti. EDUARD VINATORU / MEDIAFAX FOTO

Dinamo a obținut un egal surprinzător contra CFR-ului, scor 1-1, iar dinamovistul Florin Răducioiu a vorbit la superlativ de prestația câinilor.

După ce nou-promovata Dinamo a reușit să o încurce pe CFR Cluj, scor 1-1, în etapa a 12-a din Superliga, Florin Răducioiu a venit cu laude pentru jocul prestat de echipa lui Ovidiu Burcă.

„Sunt mulţumit cu scorul, chiar şi cu jocul lui Dinamo, care mai ales în prima repriză a reuşit în multe momente să domine adversarul, să construiască acţiuni de gol importante şi să ajungă cu o oarecare facilitate în faţa porţii lui Sava.

Sunt foarte mulţumit! Am văzut o echipă a lui Dinamo concentrată, care a jucat în mod dezinvolt, corelată cu această dăruire care a fost foarte importantă.

Mi-aduc aminte, la un moment dat, când a fost o fază în prima repriză în care un jucător de la CFR era să dea gol. Trei jucători de la Dinamo se aruncă pur şi simplu pentru a opri această minge. Acea dăruire de joc am văzut-o şi mi-a plăcut.

Acesta trebuie să fie un punct de plecare pentru Dinamo ca joc, ca încredere. După părerea mea, este un punct ca o victorie. E adevărat că au fost anumite momente în repriza a doua când Dinamo i-a lăsat CFR-ului.

Dar una peste alta, salut cu mare drag şi cu mare încredere acest egal. Am spus că nu va fi simplu să joci împotriva lui Dinamo. E adevărat, nu am câştigat, dar de aici trebuie să plece Burcă, de la această încredere şi de la acest joc colectiv. Sunt foarte mulţumit!”, a spus Florin Răducioiu la Prima Sport.

Ce jucători a trimis Ovidiu Burcă în teren la meciul cu CFR

Dinamo: Golubovic – Costin, Patriche, Alves, Amzar – Bena – Neluț Roșu, Iglesias – Gregorio, Abdallah, Ilic
Rezerve: Began, Iulian Roșu, Țîră, Bordușanu, Bani, Giafer, Grigore, Ghezali, Irimia
Antrenor: Ovidiu Burcă

CFR Cluj: Sava – Malico, Morgan, Ajeti, Kresic, Mogoș – Cvek, Muhar, Deac – Bîrligea, Otele
Rezerve: Hindrich, Bălgrădean, Ilie, Lucaci, Filip, Fica, Mihai, Sanchez, Juricic
Antrenor: Andrea Mandorlini

Publicat: 09 10. 2023, 14:06
Actualizat: 09 10. 2023, 14:07