Florin Pîrvu, acuzații la adresa arbitrajului după Petrolul – FCSB 2-2: „Am dubii la acel gol”. Cum a trăit penalty-ul executat de Gicu Grozav în minutul 90+7 și ce a spus despre accidentarea lui Sergiu Hanca

După Petrolul – FCSB, scor 2-2, Florin Pîrvu, antrenorul ploieștenilor, a spus că este sceptic în ceea ce privește golul marcat de Alex Băluță.

Florin Pîrvu, acuzații la adresa arbitrajului după Petrolul – FCSB 2-2: „Am dubii la golul doi”. Cum a trăit penalty-ul executat de Gicu Grozav în minutul 90+7 și ce a spus despre accidentarea lui Sergiu Hanca

Petrolul a reușit să scoată un punct important cu vicecampioana FCSB, scor 2-2, în etapa a 14-a din Superliga, deși bucureștenii au condus cu 2-0. După meci, Florin Pîrvu, antrenorul „lupilor galbeni”, a spus că reușita lui Alex Băluță e discutabilă.

Mai mult, în ceea ce privește penalty-ul executat de Gicu Grozav în minutul 90+7, tehnicianul ploieștenilor a spus că a avut mari emoții. Pîrvu a anunțat că Sergiu Hanca, jucătorul care a venit în cârje la flash-interviu, are piciorul imobilizat și a transmis că accidentarea sa este una foarte gravă.

„Am reușit să credem până la final și asta mă bucură cel mai mult. Am dubii la acel gol doi al FCSB-ului, dar dacă s-a validat înseamnă că a fost. Suntem bucuroși că am reușit să revenim, să facem un rezultat de egalitate, dar mai mult mă bucur pentru suporterii noștri care ne-au susținut până la final.

Știam că Jair poate face un joc mare, poate face diferența. Mă bucur că am fost inspirat să fac schimbarea de modul. (n.r. cum a trăit penalty-ul) Destul de greu, așa în ultimul minut. A fost un penalty în care Târnovanu a reușit să blocheze în primă fază.

Suntem bucuroși, venim după o victorie la Craiova, un rezultat de egalitate acasă cu FCSB, zic că lucrurile la noi sunt pe un drum bun. (n.r. despre Hanca) A suferit o accidentare destul de gravă, a fost la limită de fractură. Are piciorul imobilizat. Ne bucurăm de fiecare joc, luăm fiecare joc în parte și vrem să scoatem maxim”, a declarat Florin Pîrvu.

Publicat: 28 10. 2023, 23:29
Actualizat: 28 10. 2023, 23:33