Florin Pîrvu a evidențiat marea pierdere a „lupilor galbeni”, după remiza din U Cluj – Petrolul Ploiești: „Ne-am dori să îl avem pe teren!”

Florin Cristian Parvu în meciul de fotbal dintre FC UNIVERSITATEA CLUJ și FC PETROLUL PLOIESTI contând pentru SUPERLIGA SUPERBET, desfășurat pe Stadionul CLUJ ARENA din Cluj-Napoca, sâmbătă 11 noiembrie 2023. © FOTO: Flaviu BUBOI/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 5 poze

Florin Pîrvu, antrenorul echipei Petrolul Ploiești, a analizat la cald remiza cu U Cluj și a vorbit despre o absență importantă din lotul „lupilor galbeni”.

Meciul dintre U Cluj și Petrolul Ploiești s-a disputat sâmbătă, pe Cluj Arena, în cadrul etapei cu numărul 16 din Superliga și s-a încheiat la egalitate, scor 0-0.

După această întâlnire, Florin Pîrvu a mărturisit că ar fi vrut ca elevii săi să câștige partida de la Cluj.

De asemenea, Florin Pîrvu a dat de înțeles că îi simte lipsa lui Billel Omrani, atacantul francez în vârstă de 30 de ani, care a jucat doar 19 minute pentru prahoveni în acest sezon din Superliga.

„Dacă la începutul jocului ne mulțumeam și cu un punct, acum după ce s-a întâmplat ne doream mai mult. Din păcate nu am reușit să înscriem, am avut una sau două situații mai clare. Trebuie să fim mult mai lucizi în fața porții.

Am început într-un modul de joc, după la pauză am schimbat. Mă bucur că am reușit să fim mai consistenți. Am controlat jocul în a doua repriză, dar ne-a lipsit golul. În momentul ăsta îți dorești să câștigi, dar ne uităm la ce se întâmplă în teren, avem și ceva absențe. Ne-am dori să îl avem pe Omrani în teren, ne lipsește în acest moment, ne lipsește mai multă forță ofensivă.

(n.r. despre restanțele salariale) Nu aș vrea să vorbesc despre acest lucru, întrebați conducerea clubului.

Un sezon foarte dificil, vedeți că între locurile de play-off și play-out diferența este foarte mică. Valorile sunt egale și echipele sunt de același nivel”, a spus Florin Pîrvu, după meci, potrivit Digi Sport.

Publicat: 11 11. 2023, 19:08
Actualizat: 11 11. 2023, 19:09