Flavius Stoican a dezvăluit cum l-a motivat pe jucătorul care a adus victoria lui CS Mioveni în meciul cu Sepsi: „Tu ne vei aduce trei puncte și te vom pupa!”

Flavius Stoican reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si CS Mioveni, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Ilie Oana din Ploiesti, sambata 27 august 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Flavius Stoican, antrenorul echipei CS Mioveni, a vorbit la cald după victoria cu Sepsi Sfântu Gheorghe și a dezvăluit cum l-a motivat pe marcatorul unicului gol, înainte de meci.

Sepsi Sfântu Gheorghe și CS Mioveni s-au întâlnit vineri seară, în etapa a noua din Superliga, iar argeșenii au învins cu scorul de 1-0, după golul marcat de către Benis Krasniqi, în minutul 53.

În etapa precendentă, Benis Krasniqi a ratat un penalty în ultimele minute ale meciului cu UTA Arad, încheiat la egalitate, scor 1-1.

Flavius Stoican a explicat că i-a dat în continuare încredere albanezului, iar acesta l-a răsplătit cu trei puncte.

„În prima repriză, gazdele au dominat, dar fără a-și crea ocazii mari de gol. Noi am știut să suferim în astfel de momente. Trebuie să fim conștienți că mai avem mult de muncă pentru a crește de la meci la meci. Am fost atenți, am câștigat dueluri. În plus, vreau să îl felicit pe Krasniqi, jucător care în etapa trecută a ratat penalty. Am avut o discuție cu el și astăzi l-a răsplătit fotbalul. I-am spus: «Capul sus că tu ne vei aduce trei puncte și te vom pupa».

Le-am transmis jucătorilor doar două cuvinte: «Bravo lor!». Am făcut un joc bun. Încununat cu o victorie, jocul ne dă încredere. Mă bucură că îi văd pe toți la antrenamente conectați”, a spus Flavius Stoican, la flash-interviul de după meci.

Publicat: 02 09. 2022, 21:00