FCSB o face KO pe Sepsi: roș-albaștrii preiau controlul la Sfântu Gheorghe cu două goluri fabuloase în doar 11 minute! | VIDEO

Bucurie a fotbalistilor stelisti dupa un gol marcat cu Denis Gratian Harut, Alexandru Mihail Baluta, Adrian Gheorghe Sut, Darius Dumitru Olaru si Risto Radunovic in meciul de fotbal dintre FCSB si Dinamo Bucuresti, din cadrul Superligii Superbet, desfasurat pe Stadionul National Arcul de Triumf din Bucuresti, sambata 22 iulie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 5 poze

FCSB a început perfect meciul cu Sepsi, de la Sfântu Gheorghe, roș-albaștrii reușind să înscrie de două ori în primele 11 minute.

Liderul la zi din Superliga n-a stat pe gânduri la Sfântu Gheorghe și a arătat că nu s-a lăsat deloc afectat de pasul greșit făcut joi, la Sibiu, 2-2 cu Hermannstadt.

În minutul 6 al meciului cu Sepsi, Adrian Șut a deschis scorul pentru FCSB, după ce a recuperat balonul excelent la jumătatea terenului, după care a avansat către poarta covăsnenilor și a șutat de la aproximativ 20 de metri, plasând mingea lângă bară, fără speranțe pentru Roland Niczuly.

Doar cinci minute mai târziu, Darius Olaru a preluat un balon în afara careului mare și a finalizat spectaculos, din voleu, cu piciorul stâng, reușind să dubleze avantajul oaspeților.

Meciul dintre Sepsi și FCSB din cadrul rundei cu numărul 10 a Superligii poate fi urmărit în format Live Video Online pe www.prosport.ro!

Echipele de start la meciul Sepsi – FCSB

Sepsi: Niczuly – D. Ciobotariu, Kecskes, Ninaj, Fl. Ștefan – C. Matei, Alimi, Francisco Junior – Oroian, Safranko, R. Varga
Rezerve: D. Moldovan – I. Gheorghe, Damașcan, Bălașa, Renta, Aganovic, Kallaku, Rondon, Debeljuh
Antrenor: Liviu Ciobotariu

FCSB: Șt. Târnovanu – Pantea, Ngezana, Lixandru, Radunovic – Ov. Popescu, Ad. Șut, Olaru – Miculescu, Compagno, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Panțîru, Haruț, Oct. Popescu, Cr. Ganea, Al. Băluță, Radaslavescu, Djokovic
Antrenor: Elias Charalambous

Stadion: Sepsi Arena
Arbitru: Popa Cătălin (Piteşti – Argeş), A1: Neacşu George Florin (Câmpulung Muscel – Argeş), A2: Bîrdeş Romică (Piteşti – Argeş), Arbitru VAR: Andrei Florin (Târgu Mureş – Mureş), Arbitru AVAR: Artene Ovidiu (Vaslui)

Publicat: 24 09. 2023, 21:22