FCSB are probleme cu „Roberto Carlos”. Ce a pățit favoritul lui Gigi Becali

Grigoras Alexandru Pantea si Constantin Valentin Budescu in meciul de fotbal dintre Farul Constanta si FCSB, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul central al Academiei Gheorghe Hagi din Ovidiu, duminica 17 septembrie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Alexandru Pantea, fundașul dreapta în vârstă de 20 de ani de la FCSB, a acuzat probleme medicale în timpul partidei cu Farul Constanța.

Meciul dintre Farul Constanța și FCSB s-a disputat duminică seară, la Ovidiu, în cadrul etapei a noua din Superliga și s-a încheiat cu victoria la limită a roș-albaștrilor, scor 1-0, după golul marcat de către Darius Olaru, din penalty, în minutul 57.

Alexandru Pantea a fost titularizat în cadrul acestei întâlniri, însă antrenorul Elias Charalambous a fost nevoit să îl scoată de pe teren în minutul 81, înlocuindu-l cu Valentin Crețu.

Fundașul a acuzat probleme musculare și staff-ul a decis să îl scoată de pe teren. Cei de la FCSB așteaptă acum să vadă dacă problema lui Alexandru Pantea este una mai serioasă.

FCSB îi are indisponibili, tot din cauza unor accidentări, și pe Vlad Chiricheș și Alexandru Băluță. Pentru roș-albaștri urmează meciul cu Hermannstadt, programat joi, 21 septembrie, de la 19:00, la Sibiu, partidă rămasă restantă din cadrul etapei a cincea din Superliga.

Gigi Becali l-a comparat pe Alexandru Pantea cu Roberto Carlos

Patronul Gigi Becali este convins că îl are în curte pe „Roberto Carlos” în persoana lui Alexandru Pantea.

„Când câștigi cu CFR-ul de așa manieră, nu ai ce să mai zici, chiar dacă a fost unul mai slab. Dar, cel mai mult m-a impresionat Pantea. Nu am văzut așa ceva… Atâta dezinvoltură, nicio teamă, pasează în centru, urcă cu mingea. (n.r. dacă transferă un fundaș dreapta) Niciodată în viața ta! Pantea e Roberto Carlos! Pantea va pleca pe milioane de două cifre. Ce înseamnă asta? Unu și pe urmă încă ceva, zero, doi, patru, cinci. Pantea va pleca pe milioane bune”, a spus Gigi Becali, după FCSB – CFR Cluj 1-0

Publicat: 18 09. 2023, 20:57
Actualizat: 18 09. 2023, 20:59