FC Voluntari – Sepsi OSK 0-0, în cadrul etapei cu numărul 5 din Superligă. Remiză albă pe stadionul „Anghel Iordănescu”

FC Voluntari și Sepsi OSK au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul din cadrul etapei cu numărul 5 din Superliga României.

Fiecare echipa și-a împărțit ocaziile. În prima repriză covăsnenii au avut cea mai mare ocazie prin Bogdan Mitrea, în minutul 38, care a trimis balonul în brațele portarului Popa dintr-o piziție excelentă. În cea de-a doua repriză, FC Voluntari a lovit bara prin Costin, în minutul 56.

Partida a fost transmisă la TV pe Digi Sport 1, Orange Sport și Prima Sport, iar cele mai importante faze au fost Live Video Online pe www.prosport.ro.

FC Voluntari – Sepsi 0-0

Min. 90+4: Final de meci!

Min. 56: OCAZIE FC VOLUNTARI! Costin primește mingea în careul covăsnenilor, însă balonul trimis de el lovește bara.

Min. 38: OCAZIE SEPSI! Aganovic trimite slab din careu, portarul respinge până la Mitrea, iar apoi Popa reține cu emoții, pe linia porții.

Min. 1: Începe meciul de la Voluntari.

Echipele de start:

• FC Voluntari: 71. M. Popa – 24. Ricardinho, 34. Matricardi, 5. Armaş – 98. C. Costin, 18. H Tavares 6. Droppa, 7. N. Aliji, – 11. D. Florea, 77. Nemec, 14. M. Lopes
  • Sepsi: 33. Niczuly – 45. D. Ciobotariu, 82. Ninaj, 3. Mitrea, 27. Ispas – 77. Aganovici, 6. N. Păun, 5. J. Rodriguez, 13. C. Matei – 90. Golofca, 9. Tudorie

FC Voluntari – Sepsi OSK Live Video Online în etapa 5 din Superliga

FC Voluntari a bifat două victorii și două înfrângeri în cele patru meciuri jucate până acum, în timp ce Sepsi OSK are o victorie și trei remize.

În runda precedentă, FC Voluntari a fost învinsă de Hermannstadt, scor 2-1, în deplasare, în timp ce Sepsi OSK a remizat la Sfântu Gheorghe cu UTA Arad, scor 0-0.

Ultimul duel dintre cele două formații a avut loc în finala Cupei României, la București, când formația din Sfântu Gheorghe s-a impus cu 2-1 și a câștigat marele trofeu.

Cea mai recentă întâlnire directă din Superliga a avut loc pe 18 februarie 2022, atunci când FC Voluntari a învins-o pe Sepsi OSK cu scorul de 3-1.

Formația condusă de Cristiano Bergodi vine după o eliminare din turul trei preliminar al Conference League. Sepsi OSK a fost învinsă de Djurgardens, iar acum trebuie să se concentreze pe campionatul intern.

Echipele probabile

FC Voluntari: 71. M. Popa – 24. Ricardinho, 34. Matricardi, 5. Armaș – 98. C. Costin, 3. Meleke, 6. Droppa, 8. Răduț, 23. Al. Vlad – 11. D. Florea, 77. Nemec
Rezerve: 12. Râmniceanu, 2. C. Achim, 7. Aliji 10. Merloi, 14. M. Lopes, 18. H. Tavares, 19. Marrone, 21. Al. Ilie, 80. L. Fulop