FC Voluntari – Sepsi 0-2, în etapa 14 din Superliga. A doua victorie consecutivă pentru elevii lui Ciobotariu

Ricardo Jose Veiga Varzim Miranda si Adnan Aganovic in meciul de fotbal dintre FC Voluntari si Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, din cadrul Superligii Superbet, desfasurat pe Stadionul Anghel Iordanescu din Voluntari, vineri 27 octombrie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 15 poze
19:08

Min. 90: Final de meci.

19:06

Min. 76: GOOOL SEPSI!

Pavol Safranko duce scorul la 2-0 pentru oaspeți, din pasa lui Marius Ștefănescu.

18:57

Min. 72: Gol anulat Sepsi!

Roland Varga pătrunde în careu și trage la poartă, însă mingea intră în plasă după este deviată de Ștefănescu, cel care se afla în poziție de offside.

18:53

Min. 66: Ocazie FC Voluntari!

Doru Andrei scapă singur cu Niczuly după o pasă excelentă a lui Florea, însă îl ia la țintă pe portarul lui Sepsi.

18:52

Min. 55: Gol anulat FC Voluntari!

Andrei Dumiter înscrie cu un șut din interiorul careului mic în minutul 55. Ulterior, după o analiză VAR care a durat șase minute, golul este anulat pentru offside în minutul 61!

18:25

Min. 46: A început repriza secundă.

17:37

Min. 45: Pauză la Voluntari.

17:31

Min. 5: GOOOL Sepsi!

Marius Ștefănescu profită de o eroare imensă a lui Cristian Paz, îl driblează pe portar și înscrie pentru 1-0.

17:30

Min. 1: A început meciul!

16:30

Echipele de start

FC VOLUNTARI (3-5-2): J. Fernandez – Ricardinho, Paz, Armaș (cpt.) – Boboc, Rață, Crepulja, D. Andrei, Carnat – Nemec, Dumiter
Rezerve: Vâlceanu – Matricardi, Răduț, Cocian, A. Niță, D. Florea, R. Popescu, Droppa, Voican
Antrenor: Ilie Poenaru

SEPSI (4-2-3-1): Niczuly (cpt.) – Oroian, D. Ciobotariu, Kecskes, Fl. Ștefan – J. Rodriguez, Ninaj – Aganovic, Alimi, Ștefănescu – Debeljuh
Rezerve: D. Moldovan – Bălașa, Kallaku, Rența, C. Matei, I. Gheorghe, R. Varga, Damașcan, Safranko
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Stadion: „Anghel Iordănescu”, Voluntari
Arbitru: Horia Mladinovici / Asistenți: Bogdan Gheorghe și Cosmin Vatamanu
Arbitru VAR: Iulian Călin / Arbitru AVAR: Romică Bîrdeș

FC Voluntari și Sepsi Sf. Gheorghe se întâlnesc vineri, de la ora 17:30, în etapa 14 din Superliga. Meciul este transmis în direct la TV de posturile Digi Sport, Prima Sport și Orange Sport și poate fi urmărit în format Live Video Online pe www.prosport.ro.

Sepsi Sf. Gheorghe a început fulminant sezonul și dădea impresia că se poate lupta pentru podium, dar după eliminarea din cupele europene elevii lui Liviu Ciobotariu au luat-o pe o pantă descendentă. Au ajuns în a doua jumătate a clasamentului și, în cazul unui insucces astăzi, riscă să încheie etapa pe loc de baraj!

De cealaltă parte, FC Voluntari poate părăsi această zonă periculoasă a ierarhiei din Superliga, un eventual succes urmând să o ducă peste formația din Jud. Covasna.

FC Voluntari – Sepsi, Live Video Online de la 17:30, în etapa 14 din Superliga

FC Voluntari joacă pe teren propriu cu Sepsi Sf. Gheorghe, în etapa 14 din Superliga.

Meciul este unul deosebit de important pentru ambele formații, care, dacă ținem cont de rezultatele de până în acest moment, sunt în primul rând cu gândul la evitarea ultimelor patru locuri ale clasamentului.

FC Voluntari are ocazia să părăsească „zona fierbinte” și în cazul unui succes ar urma să treacă peste Sepsi. Acest scenariu ar fi unul de coșmar pentru echipa lui Liviu Ciobotariu, care ar aștepta celelalte rezultate pentru a vedea dacă încheie etapa pe loc de baraj.

Publicat: 27 10. 2023, 18:30
Actualizat: 27 10. 2023, 19:31