FC Voluntari – Hermannstadt 1-1, Video Online, în prima etapă a play-out-ului din Superliga! Nici primarul n-a fost la meci: remiză pe un stadion gol!

Meciul de fotbal dintre FC Voluntari si AFC Hermannstadt, contand pentru SuperLiga Superbet, desfasurat pe Stadionul Anghel Iordanescu din Voluntari, sambata 03 decembrie 2022. © FOTO:Gheorghe Fluster/SPORT PICTURES

FC Voluntari și FC Hermannstadt au remizat în primul meci din play-out-ul Superligii, scor 1-1, după golurile marcate de Damașcan și Balaure.

Damașcan a deschis scorul în minutul 31, după ce a profitat că n-a fost marcat de niciun adversar și a marcat din centrul careului. Silviu Balaure a stabilit scorul final cu un șut superb din interiorul careului, în minutul 69.

Astfel, FC Voluntari ocupă locul 2 în play-out, cu 18 puncte, la două lungimi în spatele celor de la FC U Craiova, care au un meci mai puțin. Hermannstadt are 17 puncte.

FC Voluntari – Hermannstadt 1-1 (Damașcan ’31 / Balaure ’69)

min. 69: GOOOL Hermannstadt! Silviu Balaure prinde un șut superb din 10 metri și egalează.
min. 66:
Saed vede cartonașul galben pentru un fault la Vadim Rață.
min. 57:
Lopes scapă pe partea dreaptă, dar șutează direct în Letica.
A început repriza secundă!

PAUZĂ!
min. 31: GOOOL FC Voluntari! Damașcan e văzut liber în centrul careului, preia balonul și înscrie fără prea mari emoții.
min. 24:
Fanii Sibiului se fac auziți pe un stadion aproape pustiu.
min. 14:
Damașcan obține primul corner pentru ilfoveni! Vadim Rață execută pe bara a doua, dar Letica reține fără nicio emoție.