Fără victorie în acest an, Marius Măldărășanu anunță transferuri la Hermannstadt: „Va mai veni un mijlocaș”

Hermannstadt a fost învinsă de către Universitatea Craiova, scor 0-2, în cadrul etapei cu numărul 23 din Superliga României.

Cele două goluri ale oltenilor au fost marcate de către Andrei Ivan, fotbalist care nu mai marcase din luna septembrie a anului trecut.

La finalul celor 90 de minute, Marius Măldărășanu s-a arătat dezamăgit de rezultatul final, dar și de anumiți fotbaliști.

După cea de-a doua înfrângere din acest an, tehnicianul sibienilor a dezvăluit că la echipă va mai ajunge un mijlocaș pentru a ajuta echipa să-și îndeplinească obiectivul.

„O primă repriză, din punct de vedere defensiv am fost aproape perfecți, dar forte puțin ofensiv.

O echipă care acasă vine peste tine, am făcut aceleași greșeli ca ți în meciul trecut. Imediat după pauză a venit Ivan, un jucător de execuție.Am încercat să jucăm, am avut câteva situați, cred că omul cheie a fost Butean, dar nu a reușit să desfacă lacătul, dar a fost o lipsă de inspirație. Dar până la urmă nu este el jucătorul care să ne aducă golul.

Le-am spus în vestiar că am luat 6 puncte din această serie cu echipele care își doresc titlul. Erau dezamăgiți, cu capetele plecate. Trebuie să câștigăm neapărat acasă pentru că acum urmează jocurile cu echipele

Va mai veni un mijlocaș mânie, un jucător străin. Am discutat și cu un fundaș central, dar până la urmă a căzut transferul.

Normal că se vede acum datorită punctelor pe care nu le mai avem în clasament, dar nu vreau acum să dau în jucător. Biceanu a intrat bine, cred că a fost greșeala mea că nu l-am băgat din prima.

Nu este un jucător care să dispere după gol, dar el face exact ce trebuie să facă pentru echipă, însă nu am avut situații de a marca”, a spus Marius Măldărășanu la finalul partidei.

Publicat: 28 01. 2023, 22:38