Explicațiile incredibile ale echipei VAR pentru FRF, după faza controversată din FC U Craiova – Poli Iași! Concluzia: am făcut totul bine, dar v-am arătat ceva greșit!

Au apărut explicațiile incredibile ale echipei VAR pentru FRF, după faza controversată din FC U Craiova – Poli Iași!

În repriza secundă, oaspeților le-a fost anulat un gol pe motiv de ofsaid, însă reluările prezentate pe transmisiunea TV n-au făcut nimic decât să provoace din nou confuzie în rândul tuturor suporterilor.

Explicațiile incredibile ale echipei VAR pentru FRF, după faza controversată din FC U Craiova – Poli Iași!

În minutul 56, Poli Iași reușea să marcheze golul de 2-1 prin Kevin Kabran, însă reușita era anulată pe motiv de ofsaid după o nouă analiză care a durat minute bune în camera VAR.

Spre stupoarea tuturor telespectatorilor, reluările prezentate pe transmisia TV nu au clarificat absolut deloc dacă suedezul chiar se afla sau nu în afara jocului la momentul respectiv.

A doua zi după meci, echipa VAR a venit cu o serie de explicații, iar reprezentanții acesteia susțin că, de fapt, analiza ar fi fost făcută corect pas cu pas, însă reluările prezentate pe TV nu ar fi fost aceleași cu cele folosite de către arbitrii din cabină!

„Ca urmarea a comentariilor apărute în spațiul public referitoare la golul anulat în partida FCU 1948 Craiova – Politehnica Iasi, în minutul 56, dorim să facem următoarele precizări:

• Analiza echipei din camera VAR a fost corectă, toți pașii necesari pentru analizarea unei situații de ofsaid fiind parcurși în mod corect.
  • Confuzia a fost generată de faptul că imaginea folosită pentru publicul spectator nu a fost din unghiul utilizat pentru analiza acestei situații”, se arată pe site-ul Federației Române de Fotbal

Leo Grozavu, prăpăd la interviu, după ce a fost eliminat în FC U Craiova – Poli Iași!

Leo Grozavu a făcut prăpăd la interviu după ce a fost eliminat în meciul dintre FC U Craiova și Poli Iași. Arbitrajul a fost principalul subiect care l-a iritat pe antrenorul grupării moldave.

„Arbitrii își permit să aibă orice. Deja acest VAR ne-a fentat de o grămadă de ori. Am spus acum ceva timp că este un campionat viciat de deciziile arbitrilor. Este un campionat viciat.

Domnul Feșnic m-a eliminat de nu știu câte ori. Chiar nu-mi dai seama de ce. În seara asta, m-a provocat. Alo, domnul Feșnic!

Suntem într-un stadion, nu trebuie să vin eu personal la dumneata. Eu îți întind mâna și tu poți să-mi spui bună ziua. Cu ce te-am jignit? Pentru ce am luat cartonaș roșu? De ce să stau eu suspendat? E cuvântul meu contra cuvântului domnul Feșnic, dar am și martori.

Am văzut că a apărut că l-am tras de mână. E neadevărat”, a conchis Leo Grozavu.

Publicat: 28 02. 2024, 12:15
Actualizat: 28 02. 2024, 13:38