Eugen Neagoe s-a săturat deja de VAR, după U Cluj – FC U Craiova: „Nu vreau să devin plictisitor! Putea fi validat acel gol”

Eugen Neagoe discuta cu Denis Florentin Ispas dupa meciul de fotbal dintre FC Voluntari si Universitatea Cluj, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Anghel Iordanescu din Voluntari, vineri 26 august 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Eugen Neagoe, antrenorul echipei Universitatea Cluj, s-a arătat nemulțumit de arbitrajul din meciul cu FC U Craiova.

Partida dintre U Cluj și FC U Craiova s-a disputat vineri seară, în cadrul etapei a noua din Superliga, pe Stadionul Gaz Metan, din Mediaș și s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, după autogolul lui Radu Negru, din minutul 28, respectiv reușita lui Gabi Iancu, din minutul 45+2.

În minutul 9 al acestei întâlniri, Ioan Filip a reluat din fața porții, dar Robert Popa a respins. Totuși, în reluări a părut că mingea a intrat în poartă.

Eugen Neagoe s-a săturat deja de VAR, după U Cluj – FC U Craiova

Eugen Neagoe a ținut să evidențieze acel moment al partidei, dar, per total, s-a declarat mulțumit de jocul prestat de către echipa sa.

„Nu trebuie să ne mulțumească acest punct. După tot ce s-a întâmplat pe teren, nu are cum să ne mulțumească. Chiar dacă am întâlnit o echipă bună, cu jucători valoroși, cred că în această seară, cred că am făcut o repriză aproape perfectă. I-am ținut pe adversari în pressing, i-am sufocat în terenul lor. Cred că am mai marcat un gol, dar VAR-ul… Cred că pentru noi putea fi validat acel gol. Dacă așa au hotărât cei din camera VAR, nu mai putem să schimbăm. Nu vreau să devin plictisitor (n.r. cu declarațiile după meciuri despre arbitraj). Vreau să îmi văd de echipa mea, de munca pe care trebuie să o facem împreună și să arătăm așa cum am arătat în prima repriză. Nu le-am dat absolut nicio șansă, dar ne-au dat un gol cu o execuție formidabilă.

I-am felicitat pe băieți, pentru că au făcut un efort formidabil. Am jucat cu aproape aceiași jucători în decurs de o săptămână. Cred că trebuia să avem minimum 3-4 puncte în plus. Îi felicit pe suporterii noștri, pentru că au făcut și ei încă o deplasare. Cred că pleacă mulțumiți, pentru că am arătat bine”, a spus Eugen Neagoe, la flash-interviul de după meci.

Publicat: 03 09. 2022, 00:05