Eugen Neagoe, dezamăgit după înfrângerea lui U Cluj în meciul cu Universitatea Craiova: „Nu avem nicio scuză, nu încerc să găsesc alibiuri!”

Arbitrul asistent Mircea Mihail Grigoriu alaturi de Eugen Neagoe in meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si Universitatea Cluj, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, sambata 5 noiembrie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 11 poze

Eugen Neagoe, antrenorul echipei U Cluj, s-a declarat dezăgit după înfrângerea cu Universitatea Craiova.

Meciul dintre Universitatea Craiova și U Cluj s-a disputat sâmbătă seară, pe Stadionul „Ion Oblemenco”, în cadrul etapei cu numărul 17 din Superliga, iar oltenii au învins cu scorul de 1-0, după golul marcat de către Alexandru Crețu, în minutul 60.

La finalul acestei partide, Eugen Neagoe a analizat la cald jocul echipei sale și a dat de înțeles că avea așteptări mai mari de la elevii săi.

Eugen Neagoe, dezamăgit după înfrângerea lui U Cluj în meciul cu Universitatea Craiova

Eugen Neagoe a dezvăluit însă că și jucătorii săi sunt dezamăgiți după această înfrângere și că a încercat să le ridice moralul în vestiar.

„Nu am făcut un joc foarte bun și am pierdut. Am făcut o greșeală în minutul 60. Sunt puțin dezamăgit că am luat gol la acea fază, pentru că era o fază simplă. Toată echipa a greșit la acea fază, nu un jucător. Am făcut o primă repriză modestă, nu a fost ceea ce ne-am dorit, chiar dacă am avut o ocazie mare la Filip și am mai avut acea ocazie la Bic. În repriza a doua, am început mai bine, am pasat mai mult, am ținut mai mult de minge și am primit acel gol în minutul 60. Am încercat să echilibrăm jocul, să ajungem mai aproape de poarta lor, dar nu am reușit în această seară. Le-am cerut să jucăm foarte avansat, să nu îi lăsăm să iasă, dar nu ne-a ieșit în această seară.

Nu avem nicio scuză, nu încerc să găsesc alibiuri. Jucătorii care sunt în lotul nostru sunt jucători cu experiență, jucători valoroși. Și ei sunt dezamăgiți, am discutat cu ei, am încercat să le ridic moralul.

Trebuie să trecem cu bine de meciul din Cupă, cu Alexandria, apoi toate forțele să le concentrăm pentru meciul următor din campionat”, a spus Eugen Neagoe, la flash-interviul de după meci.

Publicat: 05 11. 2022, 23:27