Eugen Neagoe anunță schimbări mari la U Cluj, după eșecul cu Petrolul: „Nici dacă vii de la cârciumă și intri pe teren nu faci greșelile astea!”

Eugen Neagoe, antrenorul echipei U Cluj, s-a declarat dezamăgit după înfrângerea cu Petrolul Ploiești.

Meciul dintre Petrolul Ploiești și U Cluj s-a disputat vineri, pe Stadionul „Ilie Oană”, în cadrul etapei cu numărul 19 din Superliga, iar prahovenii au învins cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Meijers, în minutul 45+4, respectiv Cioiu, în minutul 90+4.

La cel de-al doilea gol al prahovenilor, Ispas a făcut o gafă în apărare și a pasat adversarilor.

Eugen Neagoe anunță schimbări mari la U Cluj, după eșecul cu Petrolul

După această partidă, Eugen Neagoe a fost dezamăgit de prestația elevilor săi și a anunțat că în această pauză de iarnă vor exista schimbări considerabile la U Cluj.

„Le mulțumim suporterilor care au făcut deplasarea. Sincer, ne-am prezentat rușinos. Să nu poți să faci cinci pase, să dai mingea la adversar, cum o ai să greșești… Nici dacă vii de la cârciumă și intri pe teren nu poți să faci greșelile pe care le-am făcut noi în această seară.

E bine că vine vacanța și avem timp să punem anumite lucruri la punct. Veți vedea că vom lua măsuri. E foarte greu să ne prezentăm de maniera asta. Cred că băieții au luat-o de bună cu ghinonul… Ghinionul și-l mai face și omul, e clar că noi în seara asta nu meritam nimic.

(n.r. despre al doilea gol încasat) Aia nu ai voie să faci. Nu ai voie să faci o asemenea greșeală. Am făcut o prostie mai mare decât cea din prima repriză. Sunt dezamăgit, sunt foarte supărat. Mi-am prezentat scuzele în fața suporterilor pentru chinul îndurat ca să vadă jocul. Trebuie să facem schimbări și le vom face”, a spus Eugen Neagoe, la flash-interviul de după meci.

Publicat: 02 12. 2022, 21:36
Actualizat: 02 12. 2022, 21:38