Emil Grădinescu, reacție grosolană împotriva arbitrilor Colțescu și Găman, care au anulat golul lui Florinel Coman prin VAR! „Sunteți niște găinari!”

Emil Grădinescu a fost autorul unui comentariu acid în spațiul online, după ce reușita spectaculoasă lui Florinel Coman, din CFR Cluj – FCSB, a fost anulată.

Cunoscutul comentator sportiv consideră că arbitrii Sebastian Colțescu și George Găman, care s-a aflat în camera VAR, au comis o eroaie fatală care le va păta toată cariera.

Derby-ul dintre CFR Cluj și FCSB, din etapa a 19-a a Superligii, a început în forță. În minutul 7, Tachtsidis a profitat de greșeala lui Pantea și a făcut 1-0 pentru gazde, ca 19 minute mai târziu, Florinel Coman și Darius Olaru să creioneze o fază excepțională, din care mijlocașul central al roș-albaștrilor a restabilit egalitatea.

Numai că, cea mai frumoasă execuție avea să vină în minutul 52, când șeptarul FCSB-ului a luat o acțiune pe cont propriu și l-a învins pe Sava cu un șut uimitor de la peste 30 de metri, reușită ce a amintit de golurile lui Cristiano Ronaldo, de pe vremea când evolua la Manchester United și Real Madrid. Doar că, golul lui Florinel Coman a fost anulat. George Gămas, arbitrul de la camera VAR, l-a chemat pe Sebastian Colțescu să analize o fază premergătoare reușitei, când Valentin Crețu a avut o intervenție asupra lui Otele.

Emil Grădinescu este de părere că cei doi arbitri au comis o eroare gravă când au luat decizia de a anula golul de 2-1 al FCSB-ului. Indignat de hotărârea luată de Găman și Hațegan, comentatorul sportiv i-a jignit pe cei doi.

Văzând deposedarea, Sebastian Colțescu a considerat că fundașul dreapta de la FCSB a comis fault, așa că i-a anulat golul lui Coman, iar scorul a rămas 1-1.

„Coltescu, Gaman, toată cariera voastră nu mai valorează 2 lei. Sunteți niște gainari”, a scris Emil Grădinescu pe contul oficial de Facebook.

• În urma acestui rezultat, FCSB rămâne lider, cu 38 de puncte adunate în 19 etape, în timp ce CFR Cluj ocupă poziția a doua, cu 33 de puncte.
Publicat: 10 12. 2023, 22:14