Dumitru Dragomir, avertisment dur pentru jucătorii de la FCSB: „Nu vă jucați cu nervii lui Gigi Becali și nu îl luați de fraier! Unii sunt degeaba pe acolo!” | EXCLUSIV

Nicolae Dica alaturi de fotbalistii stelisti Vadim Rata si Razvan Constantin Oaida la o pauza de hidratare avuta in meciul de fotbal dintre FCSB si FC Hermannstadt, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 28 august 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Dumitru Dragomir crede că jucătorii de la FCSB nu au nicio scuză că nu au fost în stare să bată pe teren propriu Hermannstadt.

FCSB este de nerecunoscut în startul Superligii, iar după șase meciuri disputate în campionat roș-albaștrii se află pe locul 13, cu doar 7 puncte. Este de menționat că echipa lui Nicolae Dică are un meci în minus.

Rezultatul înregistrat pe teren propriu, scor 2-2, după ce FCSB-ul a egalat în minutele de prelungire prin golul reușit de Edjouma, l-a făcut pe Dumitru Dragomir să reacționeze destul de dur.

Dumitru Dragomir, mesaj pentru jucătorii de la FCSB

Dumitru Dragomir spune pentru ProSport că punctele pierdute de FCSB pe teren propriu în început de campionat ar putea să îi coste destul de mult pe jucătorii lui Dică.

„Eu cred că unora de la FCSB li s-a urăt de atâta bine. Unii stau și degeaba pe acolo și au o mare vină la tot ce se întâmplă în acest început de campionat. Zici că sunt aerieni pe teren. Eu le transmit să nu se joace cu nervii lui Gigi Becali că ăla nu e fraier. Cu toate că 5 milioane de euro pentru Gigi înseamnă un leu pentru omul de rând, totuși Gigi Becali poate să devină imediat băiat rău. Îți spune stop, iar apoi adio transferuri și bani dați cu grămada pe aducerea de jucători. Că dacă nu băga Gigi mâna în buzunar FCSB-ul era la pâmânt rău de tot.

Nu e normat să nu poți să bați o echipă care e deja pe perfuzii. Dică trebuie să își trezească jucătorii că ăia lui Hagi și Mutu își vor lua avans, iar apoi nu îl văd bine. Jucătorii de la FCSB nu au niciun fel de scuză, iar egalul ăsta pentru ei însemană o înfrângere. Bine că a egalat Edjouma în prelungiri că altfel se făceau de tot râsul”, a declarat Dumitru Dragomir.

Publicat: 29 08. 2022, 10:35