Dorinel Munteanu anunță schimbări drastice la echipa sa după Oțelul – Poli Iași 1-1. Ce jucător a reușit să-l scoată din minți: „A făcut 2 greșeli în 10 secunde! Trebuia să-l scot din minutul 20”

Oțelul, echipa lui Dorinel Munteanu, a obținut doar un egal cu Poli Iași, scor 1-1, în ultima etapă din sezonul regulat.

După fluierul final, antrenorul gălățenilor a avut un discurs extrem de dur la adresa jucătorilor săi.

Dorinel Munteanu și-a criticat dur jucătorii pentru prestația lamentabilă din prima repriză.

Antrenorul Oțelului l-a făcut praf pe Samuel Teles după ce a comis două greșeli în 10 secunde și a dezvăluit că a vrut să-l scoată din teren pe portughez încă din minutul 20. Tehnicianul formației gălățene a anunțat că va face schimbări drastice pentru prima etapă din play-out.

„Nu pot să fiu mulțumit după jocul din prima repriză. Cred că e cea mai slabă primă repriză de când antrenez această echipă. Știam că avem un adversar foarte periculos pe contraatac. Ocaziile au fost de partea noastră, Lung a avut niște reflexe incredibile. Portarul nostru nici nu a transpirat. Silviu Lung a fost omul meciului după Cisotti.

Portarul advers a fost jucătorul meciului. Nu pot să fiu mulțumit. Am forțat, dar asta a fost istoria jocului de astăzi. Eu sper să se trezească jucătorii mei la realitate. Valoarea primului 11 nu este cea care a fost astăzi.

(n.r. despre Teles) Face 2 greșeli în 10 secunde, trebuia să-l scot din minutul 20. Am crezut că își revine, dar nu și-a revenit.

Pare favorabil dacă ne trezim și revenim la calitatea noastră de a câștiga jocurile de pe teren propriu. Asta e una din cauzele care ne-a făcut să nu fim așa sus în clasament. N-ar fi trebuit să fie așa. Îmi asum rezultatele negative și de aceea sunt puțin supărat.

Probabil mâine vom face o analiză mai amănunțită. Nu se poate continua așa. Faptul că nu a funcționat jocul în prima repriză m-a pus pe gânduri foarte tare.

Știți foarte bine că n-am jucat niciodată cu aceeași formație. Cu siguranță vor fi schimbări”, a declarat Dorinel Munteanu la flash-interviu.

Publicat: 11 03. 2024, 22:43
Actualizat: 11 03. 2024, 22:46