Diana și Dan Șucu au atras toate privirile în tribune la Rapid – Dinamo. Cum au fost surprinși pe Giulești la 4-0 | FOTO

După ce Rapid a năucit-o pe Dinamo, scor 4-0, Dan Șucu, acționarul majoritar al clubului de lângă Podul Grant, a fost surprins cum își îmbrățișa soția.

Diana și Dan Șucu au atras toate privirile în tribune la Rapid – Dinamo

Rapid a triumfat în derby-ul Bucureștiului și a spulberat-o pe nou-promovata Dinamo, scor 4-0, în etapa a opta din Superliga. După marea victorie, Dan Șucu, acționarul majoritar al clubului giuleștean, a fost surprins îmbrățișându-se cu Diana, soția sa.

Cristiano Bergodi, mulțumit după victoria răsunătoare din derby-ul cu Dinamo: „Mă bucur pentru băieți, îi felicit, au făcut un meci foarte bun!”

După cea de-a treia victorie la rând în Superliga, Cristiano Bergodi, antrenorul celor de la Rapid, a ținut să își felicite jucătorii pentru triumful din derby-ul cu Dinamo.

„Meci frumos, bine că am câștigat, am luat punctele. Mă bucur pentru băieți, îi felicit, au făcut un meci foarte bun, dar dificil în prima repriză, am întâlnit o echipă foarte agresivă, nu prea ne-au lăsat să jucăm. După aceea, s-a rupt echilibrul din penalty, iar în a doua repriză ne-am făcut meciul ușor.

Noi am jucat bine, patru goluri, ocazii mari, puteam să dăm și mai multe. E bine așa. Benzile au împins jocul bine, și în zona centrală am adus bine în preajma careului, acolo s-a rupt, când a făcut penalty Funsho, unul dintre cei mai buni jucători, și pasă de gol apoi a dat la Rrahmani.

Nu mă așteptam la agresivitatea asta, dar au arătat și meciurile trecute că au ambiție, e normal, e Dinamo, s-a întors în Liga 1, un club de tradiție. E un jucător iute, are rapiditate, trebuie să fie și combinativ, mie îmi plac jucătorii combinativi.

Acum joacă bine, dar nu știu ce s-a schimbat pentru că nu-l cunoșteam ca jucător. Anul acesta, a înțeles bine ceea ce vreau, ceea ce doresc, și ceilalți au fost foarte buni”, a declarat Cristiano Bergodi.

Publicat: 02 09. 2023, 10:25
Actualizat: 02 09. 2023, 10:36