Denis Alibec, în extaz după victoria cu UTA: „Am poftă de fotbal!”. Ce i-a spus Gheorghe Hagi înainte de a semna cu Farul

Denis Alibec se bucura dupa un gol marcat alaturi de Ionut Justinian Larie si Andrei Viorel Artean in meciul de fotbal dintre Farul Constanta si UTA Arad, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul central al Academiei Gheorghe Hagi din Ovidiu, duminica 2 octombrie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Denis Alibec, atacantul în vârstă de 31 de ani de la Farul Constanța, s-a prezentat entuziasmat la interviul de după meciul câștigat cu UTA Arad.

Partida dintre Farul Constanța și UTA Arad s-a disputat duminică seară, în cadrul etapei cu numărul 12 din Superliga, iar echipa lui Gheorghe Hagi a învins cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Denis Alibec, din penalty, în minutul 19, respectiv Carlo Casap, în minutul 90.

Constănțenii au fost în inferioritate numerică încă din minutul 51, când Corinus a încasat cartonașul roșu. Arădenii au ratat un penalty, în minutul 56, prin Virgiliu Postolachi.

După această partidă, Denis Alibec a recunoscut că „are poftă de fotbal” și a dezvăluit ce i-a spus Gheorghe Hagi înainte ca fotbalistul să semneze cu Farul Constanța.

„O victorie muncită, suntem foarte fericiți că am reușit să câștigăm. Chiar toată echipa și-a dat viața pe teren, dar părerea mea e că puteam să muncim mai mult.

Am poftă de fotbal, aici jucăm fotbal, se vede lucrul acesta. Noi și cu un om în minus am controlat jocul.

(n.r. despre faptul că Farul e lider) De aia am venit aici, pentru că domnul Hagi mi-a spus că vrea să facă echipă să se bată sus și cred că a reușit lucrul acesta, dar nu trebuie să ne culcăm pe o ureche.

(n.r. Titlul de campion sau cel de golgheter?) Îmi doresc titlul de campion”, a spus Denis Alibec, la flash-interviul de după meci.

Publicat: 02 10. 2022, 20:56
Actualizat: 02 10. 2022, 21:03