De ce nu a venit Dorinel Munteanu la interviul de la finalul meciului Dinamo - Otelul 3-1. A luat rosu si a facut un gest rusinos si toata lumea a crezut ca se ascunde, dar altul era motivul absentei sale
Vezi galeria foto - 7 poze

Laurențiu Iorga a explicat de ce nu a venit Dorinel Munteanu la interviul de la finalul meciului Dinamo – Oțelul 3-1. Preparatorul fizic al gălățenilor s-a văzut pus în postura de a-i căuta scuze antrenorului.

În minutul 74 al duelului menționat anterior, Dorinel Munteanu a luat roșu și a făcut un gest rușinos. Toată lumea a crezut că se ascunde la flash-interviu, dar altul era motivul absenței sale.

„Mister e foarte bolnav”. De ce nu a venit Dorinel Munteanu la interviul de la finalul meciului Dinamo – Oțelul 3-1. A luat roșu și a făcut un gest rușinos și toată lumea a crezut că se ascunde, dar altul era motivul absenței sale

Oțelul Galați a fost învinsă fără drept de apel de Dinamo București, duminică seară, scor 1-3 în deplasare, într-o partidă ce a contat pentru etapa 26 din Superliga.

„Câinii” au controlat în totalitate partida, iar în prima repriză au marcat prin Denis Politic și Eddy Gnahore. Tot până în pauză, pentru Oțelul a punctat Alexandru Pop, iar la finalul primelor 45 de minute tabela indica scorul de 2-1 pentru Dinamo.

În repriza secundă, singurul gol a fost marcat de gazde, prin Hakim Abdallah, care a tranșat soarta partidei în minutul 81. Dinamo s-a impus în fața Oțelului cu 3-1 și a legat a doua victorie consecutivă.

În momentul golului marcat de Abdallah, antrenorul Oțelului nu mai era pe teren. În minutul 74, Dorinel Munteanu a luat cartonaș roșu pentru injurii și, la ieșirea de pe gazon, a făcut un gest regretabil.

Ulterior, după fluierul final al confruntării, Dorinel Munteanu a fost de negăsit și reporterii au avut parte la flash-interviu pe Laurențiu Iorga, preparatorul fizic al Oțelului.

Acesta din urmă a explicat că Dorinel nu a putut veni să vorbească din cauză că se simte foarte rău, fiind bolnav de câteva zile:

„Ne așteptam la mult mai mult, simțeam o oarecare presiune, dar Dinamo și-a dorit mai mult în seara asta. Din păcate, Mister e foarte bolnav de două zile, nici n-a putut să vorbească după meci, a plecat imediat, se simțea foarte rău. S-a simțit lipsa lui și la antrenamente. Să sperăm că de săptămâna viitoare își va reveni și va fi alături de echipă”, a transmis Laurențiu Iorga, la flash-interviu.

Ce a spus despre eliminarea antrenorului

În minutul 74 al partidei Dinamo – Oțelul 3-1, Dorinel Munteanu a gesticulat nervos în direcția asistentului Andrei Constantinescu, pe care l-ar fi înjurat. Atenționat cu privire la cele întâmplate, „centralul” Andrei Moroiță a venit și i-a arătat cartonașul roșu antrenorului de la Oțelul.

Înainte să părăsească terenul, Dorinel Munteanu i-a întins mâna tușierului, după care și-a tras-o pentru a-l ironiza.

„Nu știu (n.r. – despre momentul eliminării lui Dorinel Munteanu), a vorbit cu tușierul, care l-a chemat pe central, atât. Nu știu exact ce s-a întâmplat. Probabil i-a reproșat ceva la o fază, iar tușierul nu a acceptat ce i-a spus”, a mai declarat preparatorul fizic al celor de la Oțelul Galați.

Publicat: 19 02. 2024, 09:08