David Miculescu a prins tupeu și i-a transmis un mesaj public lui Gigi Becali, în direct, la interviurile TV de după Dinamo – FCSB 0-1!

David Miculescu a prins tupeu si i-a transmis un mesaj public lui Gigi Becali, in direct, la interviurile TV de dupa Dinamo - FCSB 0-1!
Vezi galeria foto - 5 poze

Titular în derby-ul Dinamo – FCSB 0-1, pe postul de atacant central, David Miculescu (22 de ani) a prins tupeu și i-a transmis un mesaj public lui Gigi Becali, în direct, la interviurile TV de după meci. Fotbalistul vrea să își mențină locul de titular și este gata să facă un compromis pentru a-și asigura statutul.

David Miculescu nu mai vrea să iasă din „primul 11”! A prins tupeu și i-a transmis un mesaj public lui Gigi Becali, în direct, la interviurile TV de după Dinamo – FCSB 0-1!

David Miculescu a fost titularizat în derby-ul Dinamo – FCSB 0-1, pe postul de atacant central și nu pe cel de extremă dreapta, cu care era obișnuit. Din nefericire, atacantul nu a reușit să își pună amprenta asupra jocului în prima repriză, iar la pauză a fost înlocuit de Andrea Compagno, care este mai obișnuit cu poziția de vârf.

În partea a doua a meciului, Florinel Coman a reușit să deblocheze tabela în derby-ul Dinamo – FCSB cu o execuție splendidă din lovitură liberă, iar roș-albaștrii și-au adjudecat victoria, scor 1-0.

Revenind la David Miculescu, fotbalistul în vârstă de 22 de ani a fost la primul meci ca titular în Superliga, după cel cu Sepsi din data de 24 septembrie.

Întrebat de reporteri despre poziția pe care a evoluat, David Miculescu nu s-a plâns și a spus că este gata să joace pe orice post din ofensivă pentru a rămâne titular.

„Am fost schimbat la pauză, dar sunt bucuros că am câștigat, am luat cele 3 puncte. A fost un derby și ne-am distanțat la cinci puncte față de locul 2. Pot să joc și atacant, și mijlocaș dreapta sau stânga. Încerc să îmi fac treaba cât pot de bine. Eu vreau să dau gol la fericare meci, ba chiar și pase de gol. O să vină și momentul meu.

În orice derby nu mai contează locul în clasament, ci determinarea și ambiția. Astăzi am fost mai determinați ca să câștigăm”, a spus David Miculescu, după Dinamo – FCSB 0-1.

Dinamo – FCSB 0-1 | ECHIPELE DE START

Dinamo: Golubovic – Cr. Costin, Lucas, Homawoo, Amzăr – D. Iglesias, Bena, Ilic – Ghezali, Abdallah, Gregorio
Rezerve: Dujmovic – I. Roșu, Politic, Bordușanu, A.Bani, Patriche, Giafer, R. Grigore, Dr. Irimia
Antrenor: Ovidiu Burcă

FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, Lixandru, Radunovic – Djokovic, Ad. Șut, Olaru – Al. Băluță, Miculescu, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – Dawa, Haruț, Compagno, M. Toma, Cr. Ganea, Rotariu, Radaslavescu
Antrenor: Elias Charalambous

• Stadion: Arena Națională (București)
  • Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești), A1: Ferencz Tunyogi (Zalău), A2: Romică Bîrdeș (Pitești)
  • Arbitru VAR: Sebastian Colțescu (București), asistent VAR: Mircea Orbuleț (București)
Publicat: 26 11. 2023, 23:30
Actualizat: 26 11. 2023, 23:35