Lovitură uriașă pentru Gigi Becali! Spera să-l vândă pe 8 milioane de euro, dar Darius Olaru s-a accidentat în derby-ul cu Rapid | FOTO

Gigi Becali a primit o dublă lovitură duminică seara. După ce FCSB a fost umilită de Rapid, scor 0-2, formația roș-albastră l-a pierdut și pe Darius Olaru.

Darius Olaru a fost menajat de Toni Petrea la derby-ul cu Rapid din Giulești, scor 2-0, însă fotbalistul pe care Gigi Becali vrea opt milioane de euro a fost introdus la pauza meciului în locul lui Răzvan Oaidă.

Deși a vrut să îi protejeze pe Octavian Popescu și Darius Olaru pentru returul cu Saburtalo din turul doi preliminar al Conference League, Toni Petrea ar putea să nu se bazeze pe fotbalistul transferat de la Gaz Metan Mediaș la meciul de pe Arena Națională.

Darius Olaru s-a accidentat în meciul Rapid – FCSB 2-0

Introdus pe teren în minutul 46 al meciului Rapid – FCSB, scor 0-2, Darius Olaru s-a accidentat și a rezitat pe teren doar 30 de minute. Mijlocașul central a acuzat durere după o intrare asupra unui adversar, a încercat să continue, dar a fost înlocuit de Alexandru Musi în minutul 78.

Darius Olaru a fost surprins cu lacirmi în ochi în momentul accidentării, iar când a fost înlocuit de Alexandru Muss schiopăta și dădea din cap, nemulțumit de faptul că s-a accidentat.

Astfel, Darius Olaru ar putea rata returul cu Saburtalo din turul doi preliminar al Conference League care are loc joi, 28 iulie, ora 20.30, Live Video Online pe www.prosport.ro.

Captură foto: Orangesport.

Publicat: 24 07. 2022, 23:50