Darius Olaru rămâne cu picioarele pe pământ după FCSB – CFR Cluj 1-0. „Ne continuăm visul!” Ce așteptări are de la meciul cu Farul. „Presiunea mai mare e la noi!”

Bismark Adjei Boateng si Darius Dumitru Olaru in meciul de fotbal dintre FCSB si CFR Cluj, contand pentru Play-off-ul Superligii Superbet, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 14 mai 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Darius Olaru, unul dintre jucătorii importanți de la FCSB, rămâne cu picioarele pe pământ după victoria cu CFR Cluj, scor 1-0.

După ce FCSB a învins-o pe CFR Cluj, scor 1-0, în etapa a 8-a din play-off-ul Superligii, formația roș-albastră s-a apropiat la un singur punct de liderul Farul Constanța.

La finalul meciului FCS – CFR Cluj, Darius Olaru a tras concluziile. Fotbalistul vicecampioanei României se bucură de victoria echipei sale, dar este deja cu gândul la partida cu Farul Constanța din etapa a 9.a

„O partidă dificilă, știam că o să fie un meci greu, dar ne bucurăm că am câștigat și ne menținem șansele ca să le oferim suporterilor titlu. I-am simțit un pic temători, în repriza a doua am intrat în jocul lor, dar ne bucurăm că am obținut cele trei puncte. Am avut situații și în prima repriză, iar ei nu au avut nimic. Știam că trebuia să vină și golul. Ne continuăm visul.

L-am văzut pe Comi (n.r. Coman) că așteaptă acolo, fundașii lor sunt lenți și mă bucur că ne-a ieșit. Am obținut victorii pe care în ultimii ani nu le-am fi obținut. Cred că ne-am maturizat și am învățat să ținem de rezultat.

Cred că presiunea mai mare este pe noi, ei au mai multe rezultate, dar dacă jucăm ca în această seară… Mai avem două finale și sperăm să ridicăm trofeul. Ne bucurăm că Forinel este într-o formă foarte bună și sperăm să marcheze și contra Farului și să ne facă campioni”, a spus Darius Olaru după FCSB – CFR Cluj, scor 1-0.

Publicat: 14 05. 2023, 23:34