Darius Olaru dă de pământ cu colegii săi după ce FCSB a ratat titlul. „Vorbim de maturitate, dar nu am arătat deloc asta!”

Darius Olaru, căpitanul formației FCSB, dă de pământ cu colegii săi după ce FCSB a ratat titlul pentru a 8-a oară consecutiv.

FCSB a pierdut meciul cu Farul Constanța, chiar dacă trupa roș-albastră a condus cu scorul 2-0 până în minutul 42, iar formația condusă de Gică Hagi a câștigat al doilea titlu din istoria clubului.

La finalul meciului Farul Constanța – FCSB, scor 3-2, Darius Olaru a răbufnit. Căpitanul formației roș-albastre crede că trupa patronată de Gigi Becali nu a pierdut titlul în această seară, ci în sezonul regulat.

Mai mult, Darius Olaru arată cu degetul către colegii săi care au greșit la golurile marcate de Farul Constanța în această seară. „Ne-am retras la 2-0. La 2-0 am încercat să păstrăm rezultatul. Dacă intram la pauză cu 2-0 era altceva, dar am luat un gol copilăresc pe finalul primei reprize. Nu știu dacă am pierdut campionatul astăzi, ci în timpul sezonului regulat.

Campionatul nu s-a jucat astăzi! În fiecare an vorbim de maturitate pe final de sezon, dar azi nu am arătat deloc maturitate. Am luat 3 goluri pe greșeli individuale”, a spus Darius Olaru după Farul – FCSB, scor 3-2.

Publicat: 21 05. 2023, 23:21