Darius Olaru, bucurie în stilul lui Thomas Muller, după un nou „assist” al lui Tavi Popescu! Căpitanul FCSB l-a copiat pe starul lui Bayern Munchen după golul de 3-0 cu Universitatea Craiova | VIDEO

Darius Olaru a sărbătorit în stilul lui Thomas Muller după ce a marcat golul de 3-0 în FCSB – Universitatea Craiova, din pasa lui Tavi Popescu.

Vicecampioana s-a distrat în prima repriză cu echipa din Bănie, pe care a condus-o cu 3-0 după primele 45 de minute.

Darius Olaru a semnat prima și a treia reușită a celor de la FCSB, iar pe ultima dintre ele a sărbătorit-o după modelul Thomas Muller, starul lui Bayrn Munchen și al echipei naționale a Germaniei.

Căpitanul lui FCSB, Darius Olaru, a sărbătorit în stilul lui Thomas Muller al treilea gol marcat cu Universitatea Craiova, ca urmare a unei pase primite de la Tavi Popescu.

După ce mingea depășit linia porții, acesta a început să facă celebrul semn cu pumnul în aer, lansat de starul echipei naționale a Germaniei și al lui Bayern Munchen. Aproape toți coechipierii săi au venit și l-au luat în brațe pe Olaru pentru a-l felicita.

Vezi AICI video cu bucuria lui Darius Olaru!

Această a treia reușită a celor de la FCSB l-a făcut pe Laurențiu Reghecampf să ia o decizie neașteptată. Camerele TV l-au surprins cum le-a făcut semn celor trei jucători de rezervă aflați lângă el să se pregătească să fie aruncați în luptă, ceea ce s-a și întâmplat din primul minut al celei de-a doua reprize.

Echipele de start la FCSB – Universitatea Craiova

FCSB: 32. Târnovanu – 2. Crețu, 5. Dawa, 30. Ngezana, 33. Radunovic – 23. Ov. Popescu, 8. Șut, 27. Olaru – 25. Băluță, 9. Compagno, 10. Oct. Popescu
Rezerve: 1. Udrea, 3. Panțîru, 6. Haruț, 11. Miculescu, 15. Gogescu, 16. Lixandru, 22. Toma, 80. Radaslavescu, 88. Djokovic
Antrenor: Elias Charalambous

Universitatea Craiova: 21. L. Popescu – 12. Ndong, 26. Zajkov, 15. Badelj, 11. Bancu – 27. Kurtici, 6. Screciu – 4. Al. Crețu, 10. Baiaram, 28. Mitriță – 9. Ivan
Rezerve: 1. Lazar, 2. Vlădoiu, 8. Mateiu, 14. Houri, 19. Koljic, 23. Căpățână, 31. Isfan, 34. Da Silva, 37. Danciu
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Stadion: Steaua (București)
Arbitru: Adrian Cojocaru; A1: Mihai Marica; A2: Ovidiu Artene
Arbitru VAR: Radu Petrescu; Arbitru asistent VAR: Cosmin Vatamanu