Daniel Niculae, mesaje necruțătoare despre echipa lui Bergodi și despre arbitraj, după Dinamo – Rapid 1-2: „Nu am jucat deloc bine, adversara ne-a fost net superioară în multe momente! Era viciere de rezultat dacă nu băteam”

Daniel Niculae, președintele clubului Rapid București, s-a arătat îngrijorat după victoria la limită obținută în fața celor de la Dinamo București.

Meciul dintre Dinamo și Rapid s-a disputat sâmbătă seară, pe Arena Națională, în cadrul etapei cu numărul 23 din Superliga și s-a încheiat cu victoria giuleștenilor, scor 2-1, după golurile marcate de către Jayson Papeau, în minutul 43, respectiv Borisav Burmaz, în minutul 90. Pentru „câini”, a înscris Hakim Abdallah, în minutul 45+1.

Ce a spus Daniel Niculae la finalul meciului dintre Dinamo și Rapid

La finalul acestei partide, Daniel Niculae s-a arătat dezamăgit de prestația modestă a elevilor lui Cristiano Bergodi, însă a acuzat și faptul că Rapid a fost privată de două penalty-uri. Oficialul giuleștenilor consideră că dacă echipa sa nu ar fi câștigat ar fi fost „viciere de rezultat”.

„Foarte greu, cum a fost și meciul contra Craiovei din etapa trecută. Nu am jucat bine deloc, însă cred că am avut două penalty-uri care trebuia să fie acordate. Dacă nu câștigăm, îmi pare rău să spun, dar cred că ar fi fost viciere de rezultat. Normal că am crezut până în ultimul minut. Burmaz e un jucător foarte bun, de aceea a ajuns la Rapid, însă am așteptări mult mai mari de la toți jucătorii, pentru că astăzi nu am arătat bine și puteam să pierdem puncte importante. Dinamo nu traversează cea mai bună perioadă, dar astăzi au făcut o partidă bună și în unele momente ne-au fost net superiori. Am arătat un fotbal sărac, dar la final valoarea și-a spus cuvântul.

E clar că ne-am fi dorit ca suporterii să fie aici, dar am fost și suntem alături de ei, cum și ei sunt alături de noi. Acum, băieții merg în Giulești să le dedice această victorie. Au demonstrat din nou că sunt cei mai frumoși suporteri din România”, a spus Daniel Niculae, după meci.

Publicat: 27 01. 2024, 22:34
Actualizat: 27 01. 2024, 22:48