Dan Șucu trage un semnal de alarmă, după Dinamo – Rapid 1-2! Prima reacție a patronului giuleştean e un mesaj clar pentru echipă

Dan Șucu, acționar majoritar la Rapid București, s-a arătat dezamăgit după victoria cu rivala Dinamo București ca urmare a jocului slab prestat de către echipa lui Cristiano Bergodi.

Meciul dintre Dinamo și Rapid s-a disputat sâmbătă seară, pe Arena Națională, în cadrul etapei cu numărul 23 din Superliga și s-a încheiat cu victoria giuleștenilor, scor 2-1, după golurile marcate de către Jayson Papeau, în minutul 43, respectiv Borisav Burmaz, în minutul 90. Pentru „câini”, a înscris Hakim Abdallah, în minutul 45+1.

Ce a spus Dan Șucu după victoria la limită din meciul Dinamo – Rapid

Deși au întâlnit penultima clasată în Superliga, rapidiștii s-au chinuit cu Dinamo, iar Dan Șucu a remarcat acest lucru și l-a exprimat la finalul partidei. Omul cu banii de la Rapid a recunoscut că a avut emoții.

De asemenea, Dan Șucu a vorbit și despre situația iscată de scandalul dintre suporteri și absența galeriei giuleștene de pe Arena Națională. Patronul vișiniilor a transmis că speră să nu se mai repede o astfel de situație.

„Nu a fost cel mai bun meci al nostru. Putem să jucăm mult mai bine decât astăzi, dar rezultatul este excepțional. Am avut o grămadă de emoții. Cum să nu ai la un astfel de joc?

(n.r. despre absența suporterilor) Băieții au avut mare nevoie de fani. S-a simțit că nu au fost alături de noi. Sper să nu se mai întâmple lucrul ăsta și să nu mai avem probleme”, a spus Dan Șucu, după meci.

În urma victoriei cu Dinamo, Rapid a urcat pe locul secund în clasamentul din Superliga, cu 39 de puncte, la opt puncte în spatele liderului FCSB. Întrebat despre această situație, Dan Șucu nu s-a arătat prea încântat.

„Locul 2 e primul care pierde, nu?”, a transmis Dan Șucu.

Publicat: 27 01. 2024, 23:14