Dan Nistor nu l-a menajat deloc pe Istvan Kovacs după U Cluj – Oțelul Galați: „Parcă ar fi Dumnezeu!”

Dan Nicolae Nistor în meciul de fotbal dintre FC Universitatea Cluj și ACS Suporter Club Otelul Galati contând pentru SUPERLIGA SUPERBET, desfășurat pe Stadionul CLUJ ARENA din Cluj-Napoca, duminică 17 decembrie 2023. © FOTO: Flaviu BUBOI/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 11 poze

Dan Nistor, mijlocașul central în vârstă de 35 de ani de la U Cluj, nu l-a iertat pe arbitrul Istvan Kovacs după înfrângerea cu Oțelul Galați.

Partida dintre U Cluj și Oțelul Galați s-a disputat duminică, pe Cluj Arena, în cadrul etapei cu numărul 20 din Superliga și s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor 1-0, după golul marcat de către Alexandru Pop, în minutul 25.

Dan Nistor a reacționat la adresa arbitrului Istvan Kovacs după U Cluj – Oțelul Galați 0-1

În minutul 88, au înscris și ardelenii, însă reușita lui Filip Ilie a fost anulată pe motiv de ofsaid.

Dan Nistor a fost deranjat, la finalul acestei partide, pentru că arbitrul Istvan Kovacs i-a arătat cartonașul galben prea ușor, susține el.

„Din păcate, am făcut o primă repriză destul de slabă. A doua repriză a fost mult mai bună. Nu știu la acel gol dacă a fost nevalidat corect, n-am văzut faza, dar am un semn de întrebare. Păcat că nu am câștigat acasă. Din păcate, acasă nu reușim să jucăm așa cum o facem în deplasare.

Îmi pare rău, vă dați seama, dar și arbitrul mi-a dat cartonaș galben, după care la final mi-a zis că nu știu ce scrie în raport. Nici n-ai voie să vorbești, parcă ar fi Dumnezeu. În fine, are el capul mai pe sus. Trebuie să-l respectăm că el e îmbrăcat în negru”, a spus Dan Nistor, după meci.

În urma rezultatului înregistrat pe Cluj Arena, U Cluj rămâne pe locul 5, cu 29 de puncte, la egalitate cu Farul Constanța, echipa de pe locul 6. De cealaltă parte, Oțelul Galați urcă pe locul 9, cu 26 de puncte, egalându-o pe Sepsi Sfântu Gheorghe, echipă care are însă un meci în minus, urmând să joace cu CFR Cluj, tot duminică.

Cotat la 650 de mii de euro de către Transfermarkt, Dan Nistor a jucat 19 meciuri pentru U Cluj în acest sezon din Superliga și a marcat nouă goluri în campionat.

Publicat: 17 12. 2023, 17:45
Actualizat: 17 12. 2023, 17:46