Cum au fost surprinși Dan Șucu și soția sa în cel mai tensionat moment al meciului Rapid – CFR Cluj! | FOTO & VIDEO

Cum au fost surprinși Dan Șucu și soția sa în cel mai tensionat moment al meciului Rapid - CFR Cluj! | FOTO & VIDEO

Dan Șucu și soția sa au fost surprinși de camerele de filmat exact în cel mai tensionat moment al meciului Rapid – CFR Cluj, disputat în Giulești în etapa a zecea a Superligii.

În minutul 35 al acestei partide, ardelenii au reușit să marcheze pentru 2-1 prin atacantul bosniac Luka Juricic, dar ulterior acest gol a fost anulat pe motiv de offside, după intervenția arbitrilor aflați în cabina VAR.

Așa cum se întâmplă tot mai des în Superliga în astfel de momente, a durat destul de mult până când a fost luată decizia finală în această speță, timp în care întregul stadion Giulești a așteptat cu o oarecare înfrigurare verdictul.

În această situație s-au aflat inclusiv Dan Șucu și soția sa, dar și Victor Angelescu, acționarul minoritar de la Rapid, cei care au fost surprinși în loja lor de camerele de filmat chiar în clipele de tensiune maximă. (AICI VIDEO)

Verdictul oferit de Marius Avram în această speță

Fostul arbitru internațional a apreciat că faza a fost una foarte complicată și a recunoscut că, dacă decizia ar fi stat în mâinile sale, i-ar fi dat credit arbitrului asistent aflat pe acea parte, cel care inițial a validat reușita lui Juricic.

„Îmi este foarte greu să îmi dau seama dacă este offside. Linia nu pare nici trasă perfect paralel cu linia terenului, continuă blestemul ăsta al liniilor pentru CFR. Dacă este offside, este un offside milimetric. Sunt în cabina VAR și am doar imaginea aceasta, dau credit deciziei arbitrului din teren, este bine plasat. Pe acest stop cadru, aș fi considerat că nu este concludent și aș fi dat credit deciziei asistentului, oricare ar fi fost”, a spus fostul arbitru FIFA la pauza partidei din Giulești, în direct la Digi Sport.

Sursă foto principală: captură Prima Sport

Sură foto galerie: capturi Digi Sport

Publicat: 25 09. 2023, 22:45