Cum a reacționat Elias Charalambous, antrenorul lui FCSB, după ce Rapid a făcut 3-1 cu CFR Cluj

Elias Charalambous, antrenorul cipriot în vârstă de 42 de ani al lui FCSB, și-a făcut apariția la meciul dintre Rapid și CFR Cluj și a urmărit cu atenție jocul rivalelor din play-off.

Meciul dintre Rapid și CFR Cluj s-a disputat luni seară, în cadrul etapei a șasea a play-off-ului din Superliga, pe stadionul din Giulești, iar gazdele s-au impus cu scorul de 3-1, după golurile marcate de către Dugandzic (min. 9, min. 45+2) și Kait (min. 12). Pentru campioană, a marcat Braun (min. 15).

Giuleștenii au deschis scorul prin reușita din penalty a lui Marko Dugandzic, în minutul 9, iar Kait a majorat diferența după doar trei minute.

În minutul 15, Braun a marcat pentru CFR Cluj și a redus din diferență. Răspunsul giuleștenilor a venit în prelungirile primei reprize. În minutul 45+2, Dugandzic a marcat din acțiune și i-a atras atenția lui Elias Charalambous.

Antrenorul lui FCSB a analizat în timp real faza și le explica celor alături de care a mers la meci cum a reușit Marko Dugandzic să îl depășească pe Bogdan Țîru, fundașul central în vârstă de 29 de ani al lui CFR Cluj.

Pentru FCSB urmează meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe, programat pe 8 mai, de la ora 21:00, însă apoi roș-albaștrii vor juca partida cu CFR Cluj, pe 14 mai, de la ora 20:30.

Din acest motiv, Elias Charalambous a mers să își „spioneze” adversarii. Pe Rapid o va întâlni în ultima etapă, la finalul lunii mai.

Publicat: 01 05. 2023, 21:54
Actualizat: 01 05. 2023, 22:39