Cu ce a fost omenit Adrian Mititelu la meciul Sepsi – FC U Craiova? „Merele sunt ale mele, dar palinca e făcută de un prieten foarte bun” | EXCLUSIV

Adrian Mititelu, înainte de Sepsi - FC U Craiova
Vezi galeria foto - 6 poze

Laszlo Dioszegy, patronul fomației Sepsi Sf. Gheorghe, a mărturisit că l-a vizitat pe rivalul Adrian Mititelu în loja de pe arena covăsneană.

Sepsi OSK a învins joi seara, pe teren propriu, echipa FCU Craiova, scor 4-0, în ultimul meci al sezonului regular. Sepsi s-a calificat în play-off după această victorie.

Formația din Sf. Gheorghe a dominat meciul şi a marcat de patru ori, prin Nicolae Păun (min. 7), Gurău (min. 16 autogol), Aganovic (min. 44) şi Safranko (min. 49). Craiova a avut un gol anulat în minutul 85, la Sidibe, pentru ofsaid.

Laszlo Dioszegy a povestit cum l-a primit pe musafirul Adrian Mititelu.

„L-am primit ca pe un oaspete de seamă. Am fost la el în lojă și am stat de vorbă.

I-am oferit o păine mare cu cartofi de Covasna, un cozonac secuiesc, o sticlă de vin Sepsi OSK dar și o palincă din producție proprie. De fapt merele sunt ale mele, dar băutura e făcută de un prieten foarte bun.

Sper că s-a simțit foarte bine aici, cu siguranță rezultatul nu l-a mulțumit pe domnul Mititelu”, a declarat Laszlo Dioszegy pentru ProSport.

Sepsi este ultima echipă calificată în play-off, covăsnenii ocupând locul 6 în clasamentul sezonului regular, cu 42 de puncte. FCU Craiova a terminat pe locul 7, cu 40 de puncte.

Nicolo Napoli, dezamăgit de jocul echipei sale

Nicolo Napoli, antrenorul echipei FCU Craiova, a fost nemulţumit de prestaţia jucătorilor săi în înfrângerea categorică suferită joi.

„N-a mers nimic în prima repriză. A fost un meci slab. Am primit goluri multe, în partea secundă ne-au dat posibilitatea să ieşim la joc, dar au meritat să câştige.

Impresia e că am jucat prost. Nu am combinat, mergeam mereu să driblăm pe toată lumea. Nu se joacă aşa fotbalul! Din cauza asta am pierdut meciul. Nu ne-au surprins, ştiam că au echipă bună, au meritat.

În fotbal poţi greşi, Gurău a făcut unele erori mari, dar şi ceilalţi. Nu ştiu ce s-a întâmplat, am pregătit să facem un meci foarte bun. Patronul a intrat în vestiar, a vorbit cu echipa. A încercat să îi facă să joace mai bine în repriza a doua. Asta e, un meci în care am greşit tot”, a declarat Nicolo Napoli.

Publicat: 17 03. 2023, 10:58
Actualizat: 17 03. 2023, 13:22