CS Mioveni – Rapid 0-0, în etapa 26 din Superliga. Nicolae Dică, neînvins în 2023! Giuleștenii, un nou pas greșit

Alexandru Ionita si Shaquill Montell Sno in meciul de fotbal dintre CS Mioveni si Rapid Bucuresti, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Orasenesc din Mioveni, 17 februarie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

CS Mioveni și Rapid au încheiat la egalitate, 2-2, meciul jucat vineri, în etapa 26 din Superliga.

Argeșenii lui Nicolae Dică rămân, astfel, fără înfrângere în 2023, însă ocupă în continuare ultimul loc al clasamentului.

De cealaltă parte, Rapid a ratat ocazia de a urca, chiar și temporar, pe treapta a treia a podiumului. Marile ocazii ale giuleștenilor au fost irosite de Onea, care în prima repriză a lovit bara, și de Alex Ioniță, care în minutul 78 nu a nimerit ținta, din câțiva metri. În plus, Dugandzic a ratat, în minutul 88, o lovitură de la 11 metri, după ce prima dată a marcat și a fost pus de arbitru să repete execuția.

CS Mioveni – Rapid 0-0, Live Video Online, în etapa 26 din Superliga

Min. 90: Final de meci

Min. 88: Dugandzic marchează, dar trebuie să repete lovitura, iar la a doua încercare trimite peste poartă!

Min. 14: Antal reia cu capul, mingea trece peste poarte lui Moldovan

Min. 11: Șutul lui Onea lovește bara porții!

Min. 1: A început meciul!

Echipele de start la CS Mioveni – Rapid

CS Mioveni: Greab – Sno, Garutti, Scarlatache, Marquinhos Pedroso – M. Panait, Lixandru – Antal, Benchaib, Diallo – B. Rusu

Rezerve: D. Croitoru – Rădescu, Lepistu, Mboumbouni, Krasniqi, Burnea, Buziuc, V. Pop

Antrenor: Nicolae Dică

Rapid: Moldovan – Onea, Săpunaru, Iacob, Junior Morais – Pănoiu, Al. Albu, Kait – Emmers, Dugandzic, Al. Ioniță II

Rezerve: Drăghia – Belu-Iordache, Ignat, Crivac, Crepulja, Bamgboye, V. Costache, A. Ciobanu, Luckassen

Antrenor: Adrian Mutu

Arbitru: Horațiu Feșnic (Cluj-Napoca) / A1: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca) / A2: Ciprian Danșa (Satu Mare) / Arbitru VAR: Iulian Dima / Arbitru As. VAR: Cristina Mariana Trandafir / R1: Florin Andrei (Târgu Mureș) / Observator: Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)

Stadion: „Orășenesc”, Mioveni

Publicat: 17 02. 2023, 21:35
Actualizat: 17 02. 2023, 22:01