CS Mioveni – Hermannstadt 0-2. Video Online. Echipa lui Nicolae Dică este condamnată la retrogradare

George Daniel Paraschiv marcheaza un gol din penalty in meciul de fotbal dintre CS Mioveni si FC Hermannstadt, contand pentru Play-out-ul Superligii Superbet, desfasurat pe Stadionul Orasenesc din Mioveni, sambata 15 aprilie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

CS Mioveni a mai pierdut un meci în Superligă! Argeșenii se îndreaptă serios spre Liga 2, după ce sâmbătă au cedat pe teren propriu cu Hermannstadt, scor 0-2.

CS Mioveni – Hermannstadt 0-2! Încă un meci de coșmar pentru Nicolae Dică

CS Mioveni a continuat seria neagră din play-out! Argeșenii au rămas fără niciun punct, după ce au pierdut și duelul cu Hermannstadt: 0-2.

Sibienii au condus la pauză: Paraschiv a marcat din penalty. În repriza a doua, CS Mioveni n-a reușit să revină și totul s-a încheiat pentru gazde în minutul 66, atunci când Paraschiv a reușit dubla.

Cum retrogradarea este iminentă, Nicolae Dică ar putea pleca în cele din urmă de la Mioveni, în condițiile în care a fost la un pas să renunțe la banca tehnică după eșecul de la Ploiești: 0-2.

Finalul meciului! CS Mioveni – Hermannstadt 0-2.

Min. 66: GOOOOL HERMANNSTADT! Paraschiv reușește dubla și sibienii conduc cu 2-0 la Mioveni.

Min. 64: OCAZIE HERMANNSTADT! Balaure trimite peste poartă.

Min. 46: Începe repriza secundă.

Pauză la Mioveni. Sibienii conduc cu scorul de 1-0.

Min. 45+2: OCAZIE MIOVENI! Benchaib trimite destul de bine din careu, însă pe lângă poartă.

Min. 34: GOOOOL HERMANNSTADT! Paraschiv înscrie din penalty.

Min. 1: Începe meciul dintre CS Mioveni și Hermannstadt, din play-out-ul Superligii.

Echipele de start:

• CS MIOVENI: Greab – Sno, Garutti, Scarlatache, Pedroso – Panait, Lixandru – Buziuc, Diallo, Antal – Rusu
    Rezerve: Croitoru, Balaur, Șerbănică, Benchaib, Gutea, Lepistu, Rădescu, Toma, Carnat
    Antrenor: Nicolae Dică
  • HERMANNSTADT: Letica – Butean, Antoche, Stoica, Opruț – Biceanu, Sota Mino, Limaj, Balaure, C. Popescu – Paraschiv
    Rezerve: Muțiu, Bejan, Medina, Issah, Alhassan, Oroian, P. Petrescu, Babaic, Buhăcianu
    Antrenor: Marius Măldărășanu

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar în sezonul regulat 2022-2023, atunci când sibienii s-au impus în ambele partide: 3-0 din postura de gazde (D. Paraschiv, B. Alhassan – dublă) şi 2-0 pe terenul argeşenilor (D. Paraschiv, I. Stoica).

La nivelul băncilor tehnice, Marius Măldărăşanu a debutat ca antrenor pe prima scenă chiar în faţa lui Nicolae Dică, pe 21 iulie 2018, în meciul Astra – FCSB 1-0. Actualul tehnician al oaspeţilor a terminat neînvins şi a doua confruntare directă cu „Dicanio”, cea din 28 august 2022: FCSB – FC Hermannstadt 2-2.

Publicat: 15 04. 2023, 13:37
Actualizat: 15 04. 2023, 14:02