Cristiano Bergodi a luat foc la pauza meciului Sepsi – FCSB! Discuție aprinsă cu arbitrul Sebastian Colțescu pe teren | VIDEO

Cei doi antrenori Cristiano Bergodi si Elias Charalambous se saluta inaintea meciului de fotbal dintre Sepsi OSK Sfantu Gheorghe si FCSB, contand pentru Play-off-ul Superligii Superbet, desfasurat pe Sepsi Arena din Sfantu Gheorghe, luni 3 aprilie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 10 poze

Cristiano Bergodi, antrenorul italian în vârstă de 58 de ani al lui Sepsi Sfântu Gheorghe, a răbufnit la pauza meciului cu FCSB și a avut o discuție aprinsă cu arbitrul Sebastian Colțescu chiar pe teren.

Meciul dintre Sepsi Sfântu Gheorghe și FCSB s-a disputat luni seară, în cadrul etapei a doua a play-off-ului din Superliga, pe Sepsi Arena, iar roș-albaștrii au învins cu scorul de 2-1, după golurile marcate de către Andrea Compagno, în minutul 8, respecitv Florinel Coman, în minutul 19. Golul covăsenilor a venit din devierea lui Risto Radunovic, în propria poartă, în minutul 6.

Covăsnenii au deschis scorul încă din minutul 6, după un autogol al lui Risto Radunovic, dar FCSB a restabilit rapid egalitatea, prin reușita lui Andrea Compagno, din minutul 8. Roș-albaștrii au preluat apoi conducerea, în minutul 19, după golul marcat de către Florinel Coman.

Imediat după fluierul de final al primei reprize, Cristiano Bergodi a pătruns pe teren și a început să îi reproșeze, pe un ton ridicat, arbitrului Sebastian Colțescu deciziile pe care le-a luat în cadrul primei părți a acestei întâlniri.

În cele din urmă, cei doi au plecat către vestiare, după ce un om din staff-ul lui Sepsi a venit să îi atragă atenția lui Cristiano Bergodi, dar și la ieșirea de pe teren italianul a continuat să îl certe pe arbitru.

Sursă foto: Captură Digi Sport
  • Vezi AICI VIDEO cu momentul tensionat de la pauza meciului Sepsi – FCSB!

În partea secundă a jocului, Sepsi a avut un gol anulat de către VAR, pe motiv de ofsaid. Safranko a fost cel care marcase în poarta roș-albaștrilor.

În urma acestui rezultat, FCSB rămâne pe locul 3, în clasamentul din Superliga, cu 33 de puncte, însă se apropie la un punct de CFR Cluj, a doua clasată, și la trei puncte de liderul Farul Constanța.

De cealaltă parte, Sepsi Sfântu Gheorghe rămâne pe ultimul loc din play-off (6), cu 21 de puncte.

Publicat: 03 04. 2023, 22:03
Actualizat: 03 04. 2023, 22:27