Cristian Săpunaru, schimbat în prima repriză din CFR – Rapid, după o accidentare la cap! Panică pentru staff-ul lui Cristiano Bergodi

Cristian Ionut Sapunaru in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si FC U Craiova, din cadrul Superligii Superbet, desfasurat pe Superbet Arena-Giulesti din Bucuresti, vineri 19 ianuarie 2024. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Cristiano Bergodi a primit proastă, în meciul cu CFR Cluj, din runda cu numărul 25 a Superligii, încă din minutul 17.

Antrenorul italian a fost nevoit să-și schimbe căpitanul, pe Cristi Săpunaru, dupăn ce stoperul a acuzat dureri la cap în urma unei accidentări și nu a mai putut continua partida.

Cristian Săpunaru a fost schimbat cu Iulian Cristea, în prima repriză din CFR Cluj – Rapid

În runda cu numărul 25 a Superligii, Rapid s-a deplasat pe terenul lui CFR Cluj, în tentativa de a obține cele 3 puncte și de a-și securiza poziția a doua în clasament. Numai că, planurile lui Cristiano Bergodi au fost date peste cap încă din minutul 17, când tehnicianul a fost nevoit să-l schimbe pe Cristian Săpunaru.

Căpitanul giuleștenilor a avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui duel aerian cu Daniel Bîrligea din care a ieșit avariat. Acuzând dureri, stoperul a anunțat membrii staff-ului că nu mai poate continua partida, așa că a fost schimbat cu Iulian Cristea, fundașul central adus de la FCSB sezonul trecut.

• Cristian Săpunaru a fost integralist în toate cele 24 de meciuri pe care Rapid le-a disputat în acest campionat. A reușit să marcheze un gol, în victoria cu FCU Craiova, 5-3, și să ofere o pasă decisivă, în succesul cu Dinamo, 2-1.

Echipele de start la CFR Cluj – Rapid

CFR Cluj: Sava – Mogoș, M. Ilie, Boben, Cr. Manea – Muhar, Keita, Tachtsidis – C. Deac, Bîrligea, Otele
Rezerve: Hindrich, Bălgrădean – Camora, Ajeti, Kresic, Mamic, R. Filip, Fica, El Kaddouri, Serebe, Michael
Antrenor: Adrian Mutu

Rapid: Aioani – Onea, Săpunaru, Iacob, Borza – Al. Albu, Djokovic – Krasniqi, Burmaz, Papeau – Rrahmani
Rezerve: Drăghia – I. Cristea, Braun, Dr. Grigore, Hromada, Oaidă, Cîrjan, Bamgboye, Hasani, Petrila, El Sawi, Ioniță II
Antrenor: Cristiano Bergodi

Stadion: Dr. Constantin Rădulescu

Arbitru: Colţescu Sebastian