Continuă coșmarul pentru Elvir Koljic! Bosniacul s-a accidentat în meciul Oțelul – Universitatea Craiova și a fost înlocuit după doar 34 de minute

Elvir Koljic in meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si FC U Craiova, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, sambata 4 noiembrie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Elvir Koljic trece prin momente dificile după ce a ieșit accidentat din meciul jucat de Universitatea Craiova cu Oțelul Galați în runda cu numărul 17 din Superliga.

Elivir Koljic a fost titularizat de Ivaylo Petev în meciul jucat de Universitatea Craiova pe terenul celor e la Oțelul Galați, dar atacantul bosniac în vârstă de 28 de ani a părăsit terenul în prima repriză.

Elvir Koljic s-a accidentat în meciul Oțelul – Universitatea Craiova

Bosniacul de la Universitatea Craiova a cerut să fie înlocuit după doar 34 de minute scurse din meciul cu Oțelul Galați, după ce a suferit o accidentare. Ivaylo Petev l-a introdus pe Jovan Markovic în locul internaționalului bosniac.

Elvir Koljic nu este la prima accidentare în sezonul actual. Fotbalistul bosniac cotat de site-urile de specialitate la 800.000 de euro a lipsit de la partidele cu Oțelul Galați, CFR Cluj, FC Hermannstadt și ACSM Poli Timișoara din turul sezonului regulat din cauza unei accidentări.

Elvir Koljic a suferit o accidentare stupidă la meciul câștigat de Universitatea Craiova cu Dinamo, scor 2-0, în prima etapă din noul sezon al Superligii. Bosniacul s-a accidentat la încălzire și nu a putut intra, astfel că Eugen Neagoe, cel care era antrenorul principal al grupării din Bănie, a fost nevoit să găsească altă soluție.

„Elvir are o problemă la genunchi. Am vrut să-l introduc la pauză. Acum s-a întâmplat, nu a lipsit la niciun antrenament. Îmi pare foarte rău, sper să nu fie ceva grav. A simțit o durere destul de mare”, a spus Neagoe, după meci.

Elvir Koljic, fără reușită în sezonul actual din Superliga

Cotat de site-urile de specialitate la 800.000 de euro, Elvir Koljic a ajuns la Universitatea Craiova în august 2018 și mai are contract cu formația patronată de Mihai Rotaru până în vara anului 2025, după ce în iulie 2020 i s-a prelungit înțelegerea.

Fotbalistul în vârstă de 28 de ani a fost cumpărat de formația din Bănie de la FK Krupa cu 450.000 de euro în august 2018, iar de atunci până în prezent a bifat 127 de meciuri în tricoul Universității Craiova, a dat 37 de goluri și a oferit 16 pase decisive.

În sezonul actual, Elvir Koljic a jucat în opt meciuri pentru Universitatea Craiova, dintre care 7 în Superliga și unul în Cupa României, însă fără nicio reușită pentru bosniacul în vârstă de 28 de ani.

Echipele de start de la Oțelul – Universitatea Craiova:

Oțelul Galați: Dur Bozoancă – Zhelev, Cisse, Lovric, M. Silva – Jardan, Zivulic, S. Teles – Maciel, Al. Pop, Bodișteanu
Rezerve: R. Stoian – S. Rus, G. Cîrjan, Fatai, I. Neagu, Adăscăliței, R. Tănasă, A. Lopez, Yabre
Antrenor: Dorinel Munteanu

Universitatea Craiova: L. Popescu – Căpățînă, Screciu, R. Silva, Bancu – A. Crețu, Mateiu – Danciu, Ivan, Mitriță – Koljic
Rezerve: Lazar – Ndong, Kurtic, Roguljic, Ișfan, L. Houri, Baiaram, A. Trică, J. Markovic
Antrenor: Ivaylo Petev

Publicat: 26 11. 2023, 19:37