Combinație fabuloasă Coman – Olaru la golul de 1-1 din CFR – FCSB! „Mbappe” dă o pasă genială, iar mijlocașul „box to box” egalează cu o execuție „zburătoare”

Joyskim Aurelien Dawa Tchakonte se bucura dupa un gol marcat alaturi de fotbalistii stelisti Florinel Teodor Coman, Darius Dumitru Olaru, Risto Radunovic, Siyabonga Ngezana si Octavian George Popescu in meciul de fotbal dintre FCSB si Universitatea Cluj, din cadrul Superligii Superbet, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, luni 2 octombrie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Florinel Coman și Darius Olaru au reușit faza meciului CFR Cluj – FCSB când au restabilit egalitatea în Gruia.

Meciul dintre CFR Cluj și FCSB s-a disputat duminică seară, pe Stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Gruia, în cadrul etapei cu numărul 19 din Superliga și s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, după golurile marcate de către Tachtsidis, în minutul 7, respectiv Darius Olaru, în minutul 26.

Gol superb reușit de către Darius Olaru în CFR Cluj – FCSB, după o pasă perfectă a lui Florinel Coman

În minutul 26 al acestei întâlniri, Florinel Coman a trimis cu boltă peste adversari, mingea a ajuns în careu, la Darius Olaru, iar căpitanul roș-albaștrilor a șutat direct în poarta ardelenilor.

FCSB a restabilit astfel egalitatea, după ce CFR Cluj a deschis scorul devreme, încă din minutul 8, prin reușita lui Tachtsidis.

• Vezi AICI VIDEO cu golul marcat de către Darius Olaru în CFR Cluj – FCSB!

Echipele de start în CFR Cluj – FCSB

CFR Cluj: Sava – Kresic, M. Ilie, Morgan – Mogoș, Muhar, Tachtsidis, Camora – Avounou, Bîrligea, Otele
Rezerve: Hindrich – Cr. Manea, Boben, Cvek, R. Filip, Fia, Krasniqi, C. Deac, Juricic
Antrenor: Andrea Mandorlini

FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, Dawa, Radunovic – Ov. Popescu, Ad. Șut, Olaru – Al. Băluță, Compagno, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Haruț, Oct. Popescu, Lixandru, Cr. Ganea, D. Rotariu, Radaslavescu, Djokovic
Antrenor: Elias Charalambous

Stadion: Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca – Cluj)
Arbitru: Sebastian Colțescu // Asistenți: Radu Ghinguleac, Daniel Mitruți
Arbitru VAR: George Găman // Asistent VAR: Adrian Popescu

Publicat: 10 12. 2023, 20:38
Actualizat: 10 12. 2023, 21:59