Claudiu Keșeru, surprins de fostul său coleg după FCSB – UTA: „Rar l-am văzut așa!”

Darius Dumitru Olaru se inchina dupa un gol reusit in meciul de fotbal dintre FCSB si UTA Arad, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 16 octombrie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 9 poze

Claudiu Keșeru, atacantul în vârstă de 35 de ani de la UTA Arad, a vorbit la cald după partida cu FCSB și s-a declarat surprins de Darius Olaru, mijlocașul în vârstă de 24 de ani al roș-albaștrilor.

FCSB și UTA Arad s-au întâlnit duminică seară, pe Arena Națională, în cadrul etapei cu numărul 14 din Superliga, iar roș-albaștrii au învins cu scorul de 2-1, după golurile marcate de către Olaru, în minutul 16, respectiv Compagno, în minutul 89.

Pentru arădeni a marcat Claudiu Keșeru, în minutul 90+1, chiar în poarta fostei sale echipe. Acesta a jucat la FCSB în două rânduri: ianuarie 2014 – februarie 2015, respectiv august 2021 – iulie 2022.

Claudiu Keșeru, surprins de fostul său coleg după FCSB – UTA

Claudiu Keșeru s-a arătat surprins de Darius Olaru, jucător despre care spune că l-a văzut afectat de situația dificilă prin care trece FCSB în ultima perioadă.

„A fost o revedere foarte plăcută, deși într-un moment delicat pentru ei. I-am simțit puțin abătuți, am încercat să le spun câte un cuvânt pe suflet fiecăruia înainte de meci.

Dar, l-am văzut și pe Oli înainte de meci… Rar l-am văzut atât de atins de situația actuală. Pe Oli, pe Darius. Dar, a jucat excepțional azi și asta m-a lăsat să cred că are tăria să treacă peste situația actuală”, a spus Claudiu Keșeru, după meci, citat de Digi Sport.

Cât de rău stă FCSB în acest moment

După cele 12 meciuri jucate până acum în Superliga, FCSB ocupă locul 7, cu 17 puncte, fiind la două puncte de ultima clasată în play-off, în acest moment, Sepsi Sfântu Gheorghe, și la 16 puncte de liderul Farul Constanța.

În Conference League, FCSB stă și mai rău. Roș-albaștrii au un singur punct, după cele patru meciuri disputate, și ocupă ultima poziție în clasamentul Grupei B. Lider este West Ham, cu 12 puncte, urmată de Silkeborg, cu 6 puncte. Pe locul 3 este Anderlecht, cu 4 puncte.

FCSB mai are de disputat returul cu Anderlecht, programat pe 27 octombrie, de la ora 19:45, și cel cu West Ham, de pe 3 noiembrie, ora 22:00.

Publicat: 17 10. 2022, 08:48
Actualizat: 17 10. 2022, 08:51