CFR Cluj – FC Argeș 3-1, în etapa 26 din Superliga | Krasniqi se face din nou remarcat!

Meciul de fotbal dintre CFR Cluj si FC Arges, contand pentru SuperLiga Superbet, desfasurat pe Stadionul Dr. Constantin Radulescu din Cluj Napoca, duminica 19 februarie 2023. © FOTO:Flaviu Buboi/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 11 poze

Meciul dintre CFR Cluj și FC Argeș s-a disputat duminică, pe Stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Gruia, în cadrul etapei cu numărul 26 din Superliga, iar ardelenii au învins cu scorul de 3-1.

CFR Cluj a deschis scorul încă din minutul 2, datorită reușitei lui Ciprian Deac, după o fază de cascatorii râsului în apărarea piteștenilor. Janga a majorat diferența în minutul 25, cu o lovitură la colțul lung, din interiorul careului mic.

FC Argeș a redus din diferență în minutul 61, când Kolinger a înscris în propria poartă, după o centrare foarte bună reușită de către piteșteni.

Mult lăudatul Krasniqi s-a făcut din nou remarcat, în prelungirile partidei, când a înscris un gol din afara careului și a înschis jocul la scorul de 3-1 pentru CFR Cluj.

FINAL: CFR Cluj – FC Argeș 3-1

Min. 90+5: Final de meci!

Min. 90+4: GOOOL CFR CLUJ! Krasniqi șutează din afara careului și „rupe” plasa piteștenilor!

Min. 61: GOOOL FC ARGEȘ! Kolinger înscrie în propria poartă.

Min. 46: S-a reluat partida!

Min. 45+2: Pauză în Gruia!

Min. 45: Malele înscrie în poarta fostei echipe și nu se bucură pentru reușita sa. Acesta trimite mingea în poarta goală și duce scorul la 3-0. Golul este însă anulat pentru un henț.

Min. 25: GOOOL CFR CLUJ! Janga majorează diferența cu o lovitură din interiorul careului mic, la colțul lung.

Min. 2: GOOOL CFR CLUJ! Ciprian Deac deschide rapid scorul în Gruia, din zona punctului cu var, după o fază de cascadorii râsului în apărarea lui FC Argeș.

Min. 1: A început partida!

ECHIPELE DE START:

CFR CLUJ: 1. Scuffet – 47. Braun, 33. Kollinger, 44. Yuri, 45. Camora – 10. Deac, 73. Muhar, 21. Boateng, 11. Petrila, 9. Malele, 92. Janga
REZERVE: 90 Sava, 4. Cr. Manea, 4. Burcă, 28. Hoban, 40. Cvek, 82 Fica, 30. Bîrligea, 7 Krasniqi, Maglica
ABSENȚI: –
ANTRENOR: Dan Petrescu

FC ARGEȘ: 12. Micu – 2. Tofan, 95. Zebic, 5. Turda, 22. Rizzi – 4. Meza Colli, 44. Bassong – 7. Hanne, 80. Târcoveanu, 11. Jobello – 14. Garita
REZERVE: 1. Straton, 7. Boubacar, 10. Calcan, 11. Jobello, 17. Dobrosavlevici, 21. D. Croitoru, 23. M. Constantin 24. Bertrand, 43. Brendon
ABSENȚI: Njike (suspendat), I. Șerban (accidentat), Koubemba (în urmă cu pregătirea fizică), Vianna (neinclus în lot)
ANTRENOR: Marius Croitoru

Stadion: „Dr. Constantin Rădulescu”
Arbitru: Flueran Viorel Nicusor (Craiova – Dolj), A1: Ghinguleac Radu Adrian (Bucureşti), A2: Popescu Adrian (Craiova – Dolj), Arbitru VAR: Chivulete Andrei Florin (Bucureşti) Arbitru AVAR: Demetrescu Iuliana Elena (Râmnicu Vâlcea – Vâlcea)

Înaintea acestei partide, CFR Cluj ocupă locul secund, cu 50 de puncte, la cinci puncte în spatele liderului Farul Constanța care are însă un meci în plus disputat. De cealaltă parte, FC Argeș este pe locul 13, cu 26 de puncte, la egalitate cu Hermannstadt (locul 11) și FC Voluntari (locul 12).

În tur, CFR Cluj a învins la Pitești cu scorul de 1-0, după golul marcat de către Mario Camora, în minutul 62.

Publicat: 19 02. 2023, 19:00
Actualizat: 19 02. 2023, 19:05