Cea mai controversată fază din CFR Cluj – FCSB, care l-ar putea costa pe Gigi Becali titlul la finalul sezonului: a fost ofsaid la golul marcat de Billel Omrani?! Ce arată liniile trasate din camera VAR | FOTO

Gigi Becali a trecut prin toate emoțiile în finalul meciului dintre CFR Cluj și FCSB, 1-1.

Derby-ul etapei a treia a play-off-ului Superligii s-a disputat în Gruia, unde CFR Cluj a primit vizita lui FCSB. Campioana și vicecampioana en-titre au încheiat la egalitate, 1-1, însă formația lui Gigi Becali putea să dea lovitura în momentele de final.

În primul minut al prelungirilor, Deian Sorescu l-a servit excelent pe Billel Omrani, care s-a descurcat în fața lui Simone Scuffet și a înscris ceea ce putea fi golul victoriei. Reușita a fost, însă, anulată pentru poziția de offside în care se afla vârful de atac de la FCSB.

Rezultatul înregistrat în meciul dintre CFR Cluj și FCSB, 1-1, îl îndepărtează pe Gigi Becali de titlu. Vicecampioana avea nevoie de un succes în Gruia pentru a urca pe treapta a doua a podiumului, dar nu a scos decât un punct din această deplasare.

Billel Omrani a reușit să îl învingă pe Scuffet în minutele de prelungire ale reprizei a doua, dar reușita sa a fost anulată de arbitrii prezenți în camera VAR.

Vârful de atac de la FCSB a plecat aproape de pe aceeași linie cu apărătorii clujeni, dar reluările și liniile trasate au demonstrat că, într-adevăr, se afla în afara jocului.

Vezi AICI faza cu golul anulat în meciul dintre CFR Cluj și FCSB!

Echipele de start la CFR Cluj – FCSB

CFR Cluj: Scuffet – Cr. Manea, Burcă, Yuri, Braun – C. Deac, Muhar, Cvek, Krasniqi – Janga, Bîrligea

Rezerve: Sava – Peteleu, Țîru, Hoban, Bordeianu, Fica, Petrila, Yeboah, Maglica

Antrenor: Dan Petrescu

FCSB: Târnovanu – Sorescu, I. Cristea, Tamm, Radunovic – Ov. Popescu, Ad. Șut, Olaru – Miculescu, Compagno, Fl. Coman

Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Dawa, Omrani, Nikolov, Oaidă, Pantea, Radaslăvescu, Cordea

Antrenor: Elias Charalambous

Publicat: 09 04. 2023, 23:19
Actualizat: 09 04. 2023, 23:30