Ce poreclă are Andrea Compagno de la FCSB

După FCSB – Universitatea Craiova, scor 3-0, Salvo Armato, bunicul lui Andrea Compagno, l-a numit „El Matador” pe vârful italian, deși nepotul său nu a reușit să marcheze.

Bunicul lui Andrea Compagno își poreclește nepotul ca pe Edinson Cavani: „El Matador”

În etapa a opta din Superliga, FCSB a spulberat-o pe Universitatea Craiova, scor 3-0, pe Ghencea. După meci, Salvo Armato, bunicul lui Andrea Compagno, nu s-a mai putut abține și, probabil pentru părul lung și pentru capacitatea de a înscrie goluri din toate pozițiile, asemenea lui Edinson Cavani, și-a numit nepotul „El Matador”, poreclă folosită și de vârful uruguayan.

„Momentan mingea nu intră… important că a avut o prestație bună. El Matador”, a scris bunicul lui Andrea Compagno, pe Facebook.

După victoria fulgerătoare de pe stadionul „Steaua”, Andrea Compagno, care a jucat la FC U Craiova, rivala echipei lui Mihai Rotaru, a fost de-a dreptul uimit de atmosfera de pe arena din Ghencea.

„E mereu frumos aici, e ceva special faţă de Arena Naţională. A fost important să ne revenim după meciul de la Arad. Important pentru noi e să rămâne, pe primul loc. Staff-ul e foarte bun, suporterii cei mai buni, mergem înainte. Mă gândesc la meciuri, să îmi fac treaba. Muncesc pentru echipă”, a declarat Andrea Compagno.

• Andrea Compagno, care juca pe spatele tricoului cu 96, a primit numărul 9.

Bunicul lui Andrea Compagno regretă transferul nepotului său la FCSB: „Nu i-a făcut decât rău”. L-a jignit pe Gigi Becali: „Titirez nebun!”

Recent, bunicul lui Andrea Compagno a venit cu acuzații grave la adresa patronului Gigi Becali.

„Ei bine, în acest moment cred că transferul la Steaua (n.r. – FCSB) nu i-a făcut decât rău. Nu se înţelege cine decide (n.r. – la club) Se spune că Becali, dar dupa fiecare meci tot Becali spune ca ei (n.r. – antrenorii) au gândit înlocuirile pe banca. La televizor se spune ca el decide totul! Cu siguranţă, sezonul trecut de campionat nu a fost câştigat meritat de Farul.

I-a fost oferit de către domnul Becali lui Gică Hagi, la Constanţa. Au condus cu 2-0 în prima repriză, dar s-a terminat 2-1 după o gafă a portarului. La începutul reprizei secunde, titirezul nebun inventează schimbări absurde ca de obicei. Iese Andrea (n.r. – Compagno), autorul golului de 2-0. Putea să facă chiar 3-0.

Din acel moment, echipa pică şi primeşte două goluri în minutele de final. În precedentul meci de acasă, cu Farul, face alte schimbări nesăbuite, ia două goluri şi pierde cu 3-2 Nici astăzi nu înţelege că fără antrenor nu poţi câştiga niciodată. Vei fi eternul loc doi şi trei”, a fost mesajul publicat de bunicul lui Compagno, pe rețelele de socializare.

Publicat: 04 09. 2023, 11:50
Actualizat: 04 09. 2023, 11:58