Ce nu s-a văzut la TV în Sepsi – FCSB 2-5! Scandal în timpul meciului

Ce nu s-a vazut la TV in Sepsi - FCSB 2-5! Scandal in timpul meciului

În timpul meciului Sepsi – FCSB 2-5 a avut loc un mic scandal pe suprafața de joc, între doi adversari, ambii din Croația, însă clinciul respectiv nu s-a văzut la TV. De asemenea, disputa minoră dintre cei doi a continuat și după fluierul final al arbitrului, însă lucrurile nu au degenerat și totul s-a terminat cu bine.

Scandal în timpul meciului Sepsi – FCSB 2-5, cu doi croați în prim-plan. Ce nu s-a văzut la TV

Duminică seară, în runda cu numărul 10 din Superliga, Sepsi și FCSB s-au întâlnit la Sfântu Gheorghe și au fost protagonistele unei partide foarte spectaculoase. Startul de meci le-a aparținut roș-albaștrilor, care au marcat rapid două goluri prin Șut și Olaru, reușind să intre în avantaj la pauză, scor 2-0.

Show-ul a continuat și în repriza secundă. Sepsi a redus din diferență prin Safranko, după care Coman a înscris pentru FCSB, iar Alimi a punctat pentru a doua oară în dreptul gazdelor. Ulterior, echilibrul s-a rupt. Tavi Popescu și Damjan Djokovic au lovit de două ori într-un interval de doar 6 minute și au închis tabela de marcaj, scor 5-2 pentru FCSB.

În ultimele minute ale confruntării de la Sfântu Gheorghe, Damjan Djokovic s-a lăsat copleșit de febra jocului și de scorul indicat de tabelă și a încercat să își supere conaționalul din tabăra adversă, pe Adnan Aganovic. Djokovic i-a râs ironic în față lui Aganovic, după care a intrat într-un schimb de replici cu acesta pe suprafața de joc. La un moment dat, mijlocașul FCSB chiar l-a luat de gât pe Aganovic, însă acesta din urmă nu a ripostat și a încercat pe cât posibil să evite conflictul.

La scurt timp după fluierul final al arbitrului, Damjan Djokovic a mers din nou la Adnan Aganovic și a încercat să îl împace, însă mijlocașul lui Sepsi nu a părut deloc încântat și a refuzat să bată palma cu adversarul. Din fericire, lucrurile nu au degenerat și cei doi fotbaliști croați au plecat în liniște la vestiare.

Aganovic a evoluat și el la FCSB, în intervalul iulie 2016 – februarie 2017

Adnan Aganovic a făcut pentru prima oară pasul în România în septembrie 2013, când a semnat cu FC Brașov. A trecut apoi pe la FC Viitorul (n.r. – actuala Farul Constanța), în intervalul iulie 2015 – ianuarie 2016, iar ulterior, după o experiență de 6 luni pe care a avut-o în Cipru, a revenit în România și a semnat cu FCSB.

În tricoul roș-albastru, Aganovic a adunat 18 partide, în care a marcat două goluri și a oferit o pasă decisivă.

Aganovic a rămas în continuare în relații bune cu cei de la FCSB, iar înaintea meciului de duminică seară chiar s-a salutat la marginea terenului cu Mihai Stoica și cu ofițerul de presă al roș-albaștrilor, Cătălin Făiniși. De asemenea, a schimbat mai multe cuvinte cu fundașii laterali Valentin Crețu și Cristi Ganea.

Publicat: 25 09. 2023, 08:33