Ce nu s-a văzut la TV! Dan Petrescu, o nouă ieșire ireală la adresa arbitrilor, în Sepsi – CFR Cluj 1-2: „Nu cred că putem spune ce își bagă el” | VIDEO

Ce nu s-a vazut la TV! Dan Petrescu, o noua iesire ireala la adresa arbitrilor, in Sepsi - CFR Cluj 1-2: „Nu cred ca putem spune ce isi baga el” | VIDEO

Sâmbătă seară, în timpul duelului Sepsi – CFR Cluj 1-2, Dan Petrescu a avut o nouă ieșire ireală la adresa arbitrilor. Profund nemulțumit de o decizie luată de „central”, antrenorul formației din Gruia nu s-a mai putut abține și a început să înjure. Momentul nu s-a văzut pe transmisiunea live, la TV, însă camerele de filmat au surprins totul.

Dan Petrescu și-a pierdut cumpătul și în Sepsi – CFR Cluj 1-2. O nouă ieșire ireală la adresa arbitrilor

Sâmbătă seară, în runda cu numărul 9 din play-off, CFR Cluj a avut o misiune extrem de dificilă pe terenul celor de la Sepsi OSK Sf. Gheorghe. Formația din Gruia avea nevoie de toate cele trei puncte, pentru a rămâne în continuare principala favorită la clasarea pe locul 3, ultimul care duce în cupele europene.

CFR Cluj a deschis scorul în minutul 34, prin Petrila, însă gazdele au restabilit egalitatea în minutul 42, mulțumită lui Tudorie. A urmat apoi un gol anulat pentru CFR Cluj, după consultarea VAR, pentru ca în finalul jocului, în minutul 81 mai precis, formația din Gruia să dea lovitura. Janga a înscris și i-a permis echipei antrenate de Dan Petrescu să plece de la Sfântu Gheorghe cu toate punctele în cont.

Dan Petrescu a fost din nou scos din minți de deciziile de arbitraj, iar la un moment dat și-a pierdut cumpătul. În minutul 55, antrenorul CFR-ului a fost filmat în timp ce îl înjura ca la ușa cortului pe arbitru:

„Deci Petrescu… Mă rog, nu cred că putem reproduce ce spune la început, ce își bagă el în arbitri”, a remarcat moderatorul emisiunii de pe Prima Sport 1, Costin Ștucan.

Viorel Moldovan a încercat să îi ia apărarea lui Petrescu

Imaginile cu Dan Petrescu în timp ce îl înjură pe arbitru pot fi văzute AICI. Aflat în studioul emisiunii, Viorel Moldovan a încercat să îi ia partea lui Dan Petrescu și a oferit câteva argumente pentru a-l scuza pe tehnician:

„Bine, de pe bancă nu vezi atât de bine. În euforia jocului… La cald, acolo, eşti încins. E normal să mai deraiezi. Noi nu trăim ce simte el. Acasă, dacă vezi la rece unele acţiuni, îţi dai seama că nu ai avut dreptate la momentul respectiv.

Fiecare în stilul lui. Ăsta este Dan Petrescu. Are trăirile lui. Nu putem să îl schimbăm. Are 700 de meciuri. Trăieşte la intesitate maximă. Trăieşte la intensitate maximă orice meci”, a declarat Viorel Moldovan, potrivit sursei citate.

Dan Petrescu, nervos și la flash-interviu

După ce a fost surprins înjurând în timpul meciului Sepsi – CFR Cluj 1-2, Dan Petrescu s-a mai calmat, însă nu i-a iertat pe arbitri nici la flash-interviu:

„Așa ceva, toate meciurile au fost VAR-urile, penalty-urile, liniile trase, nu mai înțeleg nimic. Iar am stat 5 minute azi, atâtea ghinioane nu am avut în cariera mea, accidentări. Braun nicio șansă, Camora nicio șansă, Manea nici el nu e prea bine, Peteleu, îl doare genunchiul. Cu Farul cred că băgăm juniorii, sper să fim în Europa”, a răbufnit Dan Petrescu, după Sepsi – CFR Cluj 1-2.

Publicat: 21 05. 2023, 13:31