Ce gest a făcut Gică Hagi față de soția lui Marilena, după ce a luat titlul cu Farul! Cum au fost filmați cei doi la vestiare | VIDEO

This browser does not support the video element.

Gică Hagi a „explodat” de bucurie la finalul meciului Farul – FCSB 3-2, iar „Regele” a fost surprins sărbătorind alături de soția lui, Marilena, în culisele stadionului din Ovidiu.

Gică Hagi a explodat de bucurie la Farul – FCSB 3-2

Antrenorul dobrogenilor s-a întâlnit cu partenera lui de viață la finalul celor 90 de minute intense de la malul mării și a îmbrățișat-o puternic.

Ulterior, cei doi au făcut câteva poze pentru a imortaliza definitiv momentul istoric pentru echipa Farul Constanța.

Reacția lui Gică Hagi

La finalul meciului Farul Constanța – FCSB, Gică Hagi a tras concluziile și a dezvăluit ce le-a spus jucătorilor săi la pauză pentru a întoarce rezultatul în repriza secundă.

„Două echipe care au făcut un fotbal bun, nu ne-am apărat. Până la urmă am dovedit că merităm să fim campioni. Știam că jucăm acasă foarte bine, că publicul ne împinge de la spate. O să punem în ramă această zi, a fost o zi frumoasă pentru mine. Toate trofeele sunt mari. E mai mare pentru că e fericită toată Constanța, e super.

Am știut să atacăm. Le-am zis să avem construcția din spate, trebuie să știi să ieși din spate, mijlocașii să alerge mingea dintr-o parte în alta și atacanții să aibă execuție.

Am început foarte prost, am făcut niște greșeli care ne-au costat. Eu zic că toți jucătorii sunt fenomenali, fiecare a făcut ce trebuie. Avem cele mai multe victorii și cele mai puține înfrângeri. Sunt mândru de ei. Noi am planificat foarte bine în vară.

Ei sunt artiștii, ei sunt acolo, noi trebuie să stăm mai în spate și să ieșim din când în când”, a spus Gică Hagi la finalul meciului Farul – FCSB.

Echipele de start de la Farul – FCSB

Farul: Aioani – Kiki, Larie, Artean, Borza – T. Băluță, Nedelcu, Grameni – Ad. Mazilu, L. Munteanu, Mateus Barbosa
Rezerve: Buzbuchi – Sîrbu, Boli, Doukoure, Casap, N. Popescu, V. Morar, Sali, I. Cojocaru
Antrenor: Gică Hagi

FCSB: Târnovanu – Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic – Ov. Popescu, Ad. Șut, Olaru – Oct. Popescu, Compagno, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – Miculescu, I. Cristea, Omrani, Nikolov, Oaidă, Pantea, Radaslavescu, Cordea
Antrenor: Elias Charalambous

Publicat: 22 05. 2023, 00:08
Actualizat: 22 05. 2023, 00:19