Ce a zis Gigi Becali despre Iuliana Demetrescu, femeia arbitru din Superliga
Gigi Becali a vorbit despre Iuliana Demetrescu, femeia arbitru din Superliga României, care s-a aflat la centrul partidei dintre Dinamo București și Csikszereda, din etapa cu numărul 16 a Superligii României.
Latifundiarul din Pipera a dezvăluit că nu a mai dorit să urmărească meciul rivalei din „Ștefan cel Mare”, în momentul în care a văzut că jocul este arbitrat de o femeie.
Ce spune Gigi Becali despre Iuliana Demetrescu
Gigi Becali nu a revenit la gânduri mai bune când vine vorba despre femeile arbitru din fotbalul românesc. Latifundiarul din Pipera a vorbit recent despre Iuliana Demetrescu, cea care s-a aflat la centrul partidei dintre Dinamo București și Csikszereda, din etapa cu numărul 16 a Superligii României, pe care „câinii” au câștigat-o cu scorul de 4-0.
Patronul celor de la FCSB a declarat că nu a mai dorit să urmărească meciul rivalei din „Ștefan cel Mare” în momentul în care a văzut că jocul de pe Arena Națională este arbitrat de o femeie. Astfel, omul de afaceri nu și-a putut da cu părerea despre felul în care Iuliana Demetrescu a condus partida câștigată de echipa lui Zeljko Kopic.
„Să mi-o dea pe Iuliana Demetrescu în locul lui. (n.r. V-a plăcut etapa asta? A avut meci) Când am văzut că arbitrează o femeie nici nu m-am uitat la meci”, a declarat Gigi Becali, la Digi Sport.
Gigi Becali, nemulțumit de arbitraj
FC Hermannstadt și FCSB s-au întâlnit duminică, 9 noiembrie 2025, în etapa cu numărul 16 din Superliga României, într-o partidă disputată la Sibiu, care s-a încheiat la egalitate, scor 3-3. Gigi Becali s-a arătat nemulțumit de unele decizii pe care centralul acestei partide le-a luat și nu s-a ferit să îl critice pe Radu Petrescu. Totodată, latifundiarul din Pipera a mai precizat că prefera ca echipa lui să fie arbitrată de Iuliana Demetrescu.
„Să o pună pe Demetrescu, pe fata aia. Ăla îl ține pe Cisotti, el. Ne-ai dat om afară, iar la final… Lasă-ne să continuăm faza. Îți dai seama cât de bagabont?”, a declarat Gigi Becali, la Prima Sport.
Andrei Constantinescu și Alexandru Vodă au fost asistenții lui Radu Petrescu la partida dintre FC Hermannstadt și FCSB. Arbitru video a fost Sorin Costreie și asistent video – Lucian Rusandu.