Ce a schimbat Costel Gâlcă în vestiarul Universității Craiova: declarație bulversantă a lui Ştefan Baiaram, după eşecul cu CFR!

Universitatea Craiova a cedat în fața celor de la CFR Cluj, scor 1-0, în etapa a 6-a din play-off-ul Superligii României. Ștefan Baiaram, fotbalistul oltenilor, a oferit o declarație bulversantă la finalul partidei și a dezvăluit ce schimbări a adus Costel Gâlcă în vestiarul echipei.

După acest meci, atât Universitatea Craiova cât și CFR Cluj au ieșit din lupta pentru cucerirea titlului de campioană. Singura echipă care mai păstrează șanse matematice, în afară de liderul FCSB, este Farul Constanța.

Schimbările aduse de Costel Gâlcă în vestiarul Universității Craiova

Universitatea Craiova a pierdut cu CFR Cluj, scor 1-0, în etapa a 6-a din play-off. În acest moment, oltenii se află pe poziția a treia a clasamentului, cu 34 de puncte acumulate, la egalitate cu adversara din această seară, care ocupă poziția a patra.

După eșecul suferit pe teren propriu, fotbalistul Ștefan Baiaram a vorbit despre schimbările aduse de antrenorul Costel Gâlcă dar și despre obiectivele pe care le mai au oltenii în acest sezon de Superliga României. Astfel, se pare că oltenii au încrede că vor putea, la finalul campionatului, să ocupe poziția a doua a clasamentului.

„Prima repriză nu am jucat foarte bine, nu am avut inițiativa chiar dacă ne-am dorit, am fost temători. În repriza a doua am încercat să înscriem, am avut și câteva oportunități. CFR a jucat pragmatic, s-a închis după ce a marcat și a fost mai greu să -i desfacem. Am avut o ocazie imensă, păcat că nu am înscris. Mergem să luăm cele trei puncte, ne așteaptă meciuri grele, lupta se va da până în ultima etapă. Noul antrenor a adus multe lucruri noi, nu pot spune exact ce anume acum. Vom încerca să îmbunătățim unele aspecte și să arătăm mai bine. Toată lumea e încrezătoare că putem atinge obiectivul. Am avut un meci greu și e păcat că nu am câștigat”, a precizat Ștefan Baiaram, la finalul partidei cu CFR Cluj.

Publicat: 26 04. 2024, 00:52